Českú novinárku stráži polícia, spolupracovala s Jánom Kuciakom

Tatarova premiéra v drese Golden Knights.
Zdroj: Facebook/Pavla Holcová

V utorok to s odvolaním sa na svoje informácie napísal český týždenník Respekt.

Česká súvislosť s násilnou smrťou 27-ročného slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny má stelesnenie v osobe investigatívnej novinárky a zakladateľky Českého centra pre investigatívnu žurnalistiku Pavly Holcovej. V utorok to s odvolaním sa na svoje informácie napísal český týždenník Respekt.

Týždenník v článku na svojom webe ďalej uviedol, že centrum je zapojené do projektu Organized Crime and Corruption Reporting Project a medzinárodných sietí investigatívnych novinárov a česká novinárka uplynulý rok a pol spolupracovala s Jánom Kuciakom na príprave článku, ktorý už pred svojou smrťou nestihol vydať.

Polícia podľa zistení Respektu vyhodnotila, že v ohrození by mohol byť aj život českej novinárky a preto ju stráži. "Nehnevajte sa, ale nechcem a nemôžem sa k tomu vyjadrovať," povedala pre Respekt Pavla Holcová. A podobné stanovisko zverejnila aj v statuse na svojom facebookovom profile.

ZDROJ: Facebook/Pavla Holcová

O českom presahu v tomto prípade hovoril v utorok popoludní na tlačovej konferencii v Bratislave bez ďalších podrobností slovenský policajný prezident Tibor Gašpar.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ochrana

Dôležité udalosti