Titanic bez DiCapria, Forrest Gump bez Hanksa? V slávnych filmoch mali hrať títo herci

Tom Hanks ako Forrest Gump
Zdroj: Profimedia.sk/Paramout Pictures

Odmietli úlohy vo filmoch, z ktorých sú teraz kasové trháky. A im ostali oči pre plač.

Nezaujímavé, bez šance na úspech či zle platené. Také sa zdali byť niektorým známym hercom ponúknuté roly vo filmoch. Avšak zo zdanlivo nezaujímavých snímok sa stali kasové trháky a hercom či herečkám ostali len oči pre plač.

Predstavme si tie najznámejšie filmové postavy, v ktorých mohli zahviezdiť úplne iné herecké esá.

Úplne iný Titanic

Viete si predstaviť vysokú a štíhlu Gwyneth Paltrow v postave Rose v megafilme Titanic? Gwyneth ponúknutú rolu odmietla a tá napokon prischla Kate Winslet. O rolu Jacka mal na druhej strane vážny záujem Tom Cruise. Viete si predstaviť, ako by osudoví zaľúbenci v podaní Gwyneth a Toma vyzerali?

Forrest Gump bez Hanksa

Asi každý, kto mal možnosť vidieť snímku Forrest Gump, si srdečného hlavného hrdinu obľúbil. Rola Forresta bola však ponúknutá úplne inému hercovi - konkrétne Johnovi Travoltovi, ktorý priznal, že toto odmietnutie bolo jednou z najväčších chýb jeho života. Úloha prischla Tomovi Hanksovi, ktorý si za ňu zaslúžene odniesol Oscara

Julia Roberts takisto nebola prvou voľbou tvorcov Pretty Woman. Režisér zvažoval ryšavku Molly Ringwald, aj v tom čase veľmi úspešnú Darryl Hannah.

Odmietli Bonda

Bond. James Bond. Po roli agenta 007 poškuľuje množstvo hollywoodskych švihákov. Niektorí z hercov však Jamesa hrať odmietli - báli sa stereotypu a straty iných možností.

Kultovým agentom sa mal stať Liam Neeson, Mel Gibson aj Hugh Jackman, o ktorého štúdio zvádzalo veľký boj. Hugh uprednostnil rolu mutanta Wolverina. Luxusné autá či krásne ženy si teda ostáva užívať doterajší Bond Daniel Craig.

50 Odtieňov sivej bez Dornana?

O hereckom obsadení filmu 50 odtieňov sivej vznikli stovky fanúšikovských teórií. Vášnivé čitateľky v roli Christiana a Any chceli vidieť Ryana Goslinga, Iana Somerhaldera z Upírskych denníkov, Emmu Watson či Kristen Stewart. Autorka knižnej predlohy E.L. James tvrdo presadzovala, aby si zvráteného boháča zahral Robert Pattinson.

Rolu pôvodne získal herec Charlie Hunnam, ktorý z nej však po krátkom čase vycúval. Úloha nevinnej Any ponúkli aj Lucy Hale či Emilii Clarke zo seriálu Hra o tróny, obe odmietli s odôvodnením, že vo filme budú musieť byť príliš nahé. Filmovou dvojicou sa napokon stala Dakota Johnson a Jamie Dornan.

Pamela v Akty X

Ak by filmárom vyšiel ich zámer, tak by paranormálni vyšetrovatelia Mulder a Scullyová zo serialu Akty X vyzerali úplne inak - Scullyovú si totiž mala pôvodne zahrať Pamela Anderson.

Cher ako Morticia Adams?

Bola vysoká, bledá a trošku strašidelná. Rola Morticie Addamsovej bola pôvodne určená pre speváčku Cher.

Nicolas Cage odmietol množstvo ponúk

Nicolas Cage toho odmietol viac. Mohol hviezdiť v obtiahnutom overale ako Superman, mohol si strihnúť rolu excentrického Willyho Wonku, Aragorna z Pána Prsteňov či úlohu Nea v trilógii Matrix. Prečo? Let do Austrálie, kde sa posledný menovaný film nakrúcal, bol vraj priliš dlhý.

Superhrdinovia mohli vyzerať inak

Milovníkov superhrdinských filmov prekvapí, že do role Bruca Wayna, teda Batmana, bol oslovený Matt Damon. Do role pavúčieho hrdinu Spidermana zase oslovili Leonarda DiCapria či Jaka Gylenhaala. 


Nenechajte si ujsť Noc Oscarov s Romanom Juraškom a jeho hosťami krátko po polnoci z nedele na pondelok na televízii Doma!


USA/nocoscarov.markiza.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti