Európski liberáli podporia vyslanie vyšetrovacej misie europarlamentu na Slovensko

Predsedu Aliancie liberálov a demokratov za Európu (ALDE) Guy Verhofstadt a prezident Andrej Kiska.
Zdroj: TASR

Tá má dozrieť na vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Európski liberáli podporia v Európskom parlamente (EP) vyslanie vyšetrovacej misie europarlamentu na Slovensko, ktorá má dozrieť na vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Uviedol to šéf politickej skupiny liberálov v EP (ALDE) Guy Verhofstadt.

Bývalý belgický premiér vo svojej reakcii na Facebooku, pod článkom BBC o zatýkaní osôb na východe Slovenska v možnej spojitosti s vraždou investigatívneho novinára, zdôraznil, že organizovaný zločin a korupcia "predstavujú hrozbu pre našu slobodu a výzvu pre náš kontinent".

"Nie je to problém spojený len s jedným členským štátom EÚ, ale týka sa nás všetkých. Slovenské orgány musia postaviť páchateľov hroznej smrti Jána Kuciaka a jeho partnerky pred spravodlivosť a vyšetriť zasahovanie organizovaného zločinu do slovenskej politiky," uviedol Verhofstadt.

Zároveň dodal, že jeho politická skupina podporuje čo najrýchlejšie vyslanie vyšetrovacej misie Európskeho parlamentu na Slovensko.

Vedenie EP a lídri politických skupín vo štvrtok počas plenárneho zasadnutia v Bruseli spustili písomnú procedúru, v rámci ktorej rozhodnú, či vyšlú delegáciu na Slovensko v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka. Iniciatíva na vytvorenie osobitnej vyšetrovacej misie vyšla z dielne európskych ľudovcov (EPP/EĽS).

BRUSEL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.