V Británii otrávili bývalého ruského špióna s dcérou, skolabovali na nákupoch

Zuzana s Filipom prežijú ďalšiu noc plnú vášne.
Zdroj: TASR

Podľa prvých verzií ich mohli otráviť Fentanylom. Je to látka proti bolesti, stokrát účinnejšia ako morfium.

Vo Veľkej Británii otrávili bývalého ruského špióna. Sergej Skripal (66), ktorý spolupracoval s britskou tajnou službou, je v kritickom stave v nemocnici. Otrávili ho zrejme neznámou látkou aj s dcérou v obchodnom centre.

Obaja boli na nákupoch v meste Salsbury, keď im zrazu prišlo nevoľno. Jedna svedkyňa vypovedala, že obaja vyzerali veľmi zle, ako keby prehltli niečo extrémne silné. „Videla som sedieť na lavičke staršieho pána s mladou dievčinou. Najmä ona mala divné pohyby, vyvracala oči a krútila sa. Cítila som sa zvláštne, chcela som im pomôcť, ale nevedela som si to vysvetliť. Ako keby niečo zobrali," uviedla svedkyňa.

Ďalší ľudia potom zavolali záchranku. Na miesto prišli aj experti a centrum okamžite uzavreli a dekontaminovali. Podľa prvých verzií ich mohli otráviť Fentanylom. Je to látka proti bolesti, stokrát účinnejšia ako morfium. Pred dvoma rokmi sa ňou predávkoval aj spevák Prince. Polícia zisťuje, či to bol trestný čin.

Otrávený Sergej Skripal najskôr pracoval pre bývalý Sovietsky zväz. Od roku 2006 si odpykával 13-ročný trest odňatia slobody za spoluprácu s Britániou. Londýn mu potom v roku 2010 udelil azyl.

Tento prípad šokoval nielen Britov, ale všetkým pripomenul, čo sa stalo pred 12 rokmi v Londýne. V reštaurácii vtedy otrávili tiež bývalého ruského špióna Alexandra Litvinenka.


LONDÝN/TV MARKÍZA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme špión

Dôležité udalosti