Meghan Markle a princ Harry na tajnej ceremónii. Tento deň im zmenil život

ntn_slider.jpg
Zdroj: File Ben Birchall/Pool via AP

Spoločnosť im robili iba princ Charles a vojvodkyňa z Cornwallu Camilla.

Meghan Markle (36) sa podľa portálu MailOnline nechala v utorok večer pokrstiť arcibiskupom z Canterbury v Chapel Royal. Prísne tajnej ceremónie, ktorá trvala 45 minút, sa zúčastnil iba princ Harry (33), jeho otec, princ Charles, vojvodkyňa z Cornwallu Camilla a niekoľko pomocníkov. Prítomní neboli ani princ William či kráľovná Alžbeta II.

Americká herečka po krste prijala anglikánsku vieru. Tento akt pre ňu aj princa Harryho predstavoval dôležitý krok pred ich svadbou. Teraz sa bude môcť Meghan stať o dva mesiace oficiálnou členkou kráľovskej rodiny.

Zdroj:Instagram/kensingtonroyal

Zaľúbenci si určili dátum svadby na 19. mája. Áno si povedia v Kaplnke sv. Juraja vo Windsorskom zámku napoludnie. Pozvaných je 2640 hostí. Hostia, ktorí prídu zo všetkých kútov Spojeného kráľovstva, budú môcť sledovať príchod ženícha a nevesty a neskôr po obrade si pozrieť sprievod na koči ulicami Windsoru.

"Princ Harry a slečna Meghan Markle uviedli, že chcú, aby ich svadobný deň bol taký, aby verejnosť pocítila, že je tiež súčasťou osláv," uviedol Kensingtonský palác.

Kráľovská svadba – Harry a Meghan

Svadba v britskej kráľovskej rodine rezonuje celým svetom. Televízia Markíza pripravila na 19. mája mimoriadnu reláciu, v ktorej bude monitorovať nielen priebeh sobáša princa Harryho s Meghan Markle, ale aj príchod svadobných hostí do kaplnky svätého Juraja na hrade Windsor a rovnako tak aj jazdu novomanželov v koči so slávnostným sprievodom.

Špeciálnu reláciu ku kráľovskej svadbe odvysiela TV Markíza 19. mája so začiatkom o 12.00 hod.

Moderátormi relácie budú Zlatica Švajdová PuškárováRoman Juraško. Zo štúdia bude priebeh svadby komentovať odborníčka na protokol a kráľovskú rodinu Katarína Diková Strýčková, historik Jakub Drábik a módna návrhárka Jana Pištejová. Priamo z Windsoru bude prinášať živé vstupy redaktorka Televíznych novín Ivana Miklánková. Sobáš v kaplnke svätého Juraja bude simultánne tlmočený.

LONDÝN/zv, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti