Zahraničné

Najväčší model železníc stavali 16 rokov a má 14 kilometrov!

vlak.JPG

Má 100 vlakových súprav, súčasťou je aj 3 000 budov.

Trvalo celých šestnásť rokov, kým v americkom New Jersey dokončili najväčší model železníc na svete. Ich príbeh sa začína v roku 1997, kedy Bruce Williams Zaccagnino začal pracovať na projekte vo voľnom čase. Zrejme netušil, že jeho dielo získa takéto prvenstvo.


Dôvod na radosť má aj jeho manželka Jean, ktorá takisto priložila ruku k dielu. Po niekoľkých mesiacoch, keď sa "krajinka" s koľajnicami rozrastala, manželia sa pochválili priateľom. Tí dali vedieť ďalším a zo suterénu rodinného domu sa stala navštevovaná atrakcia.

Údaje v skratke

Dĺžka: Viac ako 14 kilometrov (v prepočte 9 míľ)

100 vlakových súprav

400 mostov

3 000 miniatúrnych budov

50 000 ulíc

https://www.youtube.com/watch?v=i7dtb8bHAJU


"Nikde na svete neuvidíte nič podobné. Niektorí návštevníci mi povedali, že je to ako ďalší div sveta," hrdí sa staviteľ a majiteľ. "Vraj je to väčší zážitok ako skutočný Grand Canyon," smeje sa Bruce.

Čo sa týka prostredia, turisti možno spoznajú zmenšeniny švajčiarských dediniek, ale aj iných európskych miest. Manželia sa však pohrali aj s americkými mestami a miestami, píše DailyMail.co.uk.

Železnica je už zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Ako jediná svojho druhu. Nič väčšie nikde neuvidíte. O niečo menšiu nájdete v nemeckom Hamburgu.

https://www.youtube.com/watch?v=EycYvnWo1XA


https://www.youtube.com/watch?v=We6DLvHXvEw


NEW JERSEY / DailyMail, K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti