Zahraničné

Poranenie mozgu mu navždy zmenilo život. Je z neho génius

Jason Padgett
Zdroj: facebook.com

Patrí medzi približne 40 ľudí na svete s týmto syndrómom.

Jason Padgett bol normálny priemerný 31-ročný muž z Tacomy vo Washingtone. Pracoval u svojho otca v predajni s nábytkom a v jeden večer, pred dvanástimi rokmi, si s priateľmi zašiel do karaoke baru. Ani netušil, ako sa mu odvtedy zmení život. Prepadli ho a Jason utrpel ťažké poranenie hlavy.


Nešťastie však prežil a stal sa z neho génius. Diagnostikovali mu Savantov syndróm. Týmto „ochorením" trpí len okolo 40 ľudí na svete. Ide o takzvaný syndróm vedcov, kde sa prejavuje fenomenálna pamäť na matematiku, fyziku, nadanie na hudbu alebo kreslenie. Títo ľudia môžu byť ako počítač a vedieť veci, ktoré iní ani len netušia. Avšak táto genialita je spojená s mentálnym postihnutím.

Zdroj: facebook.com

Často s autizmom alebo iným mentálnym postihnutím. „Savanti" môžu zrazu vedieť mnoho jazykov a na druhej strane si napríklad nevedia zaviazať šnúrky na topánkach. Jason Padgett je geniálny matematik a fyzik. Spočiatku mal o seba strach a nevedel, čo to je. Začal si všímať kohútik v kúpeľni a premýšľať nad tým, ako z neho tečie voda. Presne to vedel.

Zdroj: facebook.com

Prestal chodiť do práce a všetok svoj čas zasvätil matematike a fyzike. Je však z neho introvert, ktorý nechce chodiť von a prijímať návštevy. Je posadnutý baktériami, stále si umýva ruky a bez toho, aby sa potom umyl neobjíme ani vlastnú rodinu. Jason Padgett má dnes 43 rokov a je, jednoducho povedané, geniálny autista.


TACOMA/dailymail.com, al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.