Bojovali s chorobou, no len jeden prežil: Nerozlučné dvojičky si museli dať predčasné zbohom

Nick (vľavo) súboj s chorobou prehral.
Zdroj: Facebook/Teen Twins Transplant: Nick and Devin's story

Lekári im naraz diagnostikovali štvrtý stupeň cirhózy pečene.

Americkí bratia, osemnásťročné dvojičky Nick a Devin Coats boli nerozlučnou dvojicou, keď im lekári naraz diagnostikovali štvrtý stupeň cirhózy pečene vedúcej k zlyhaniu tohto životne dôležitého orgánu.

Oboch okamžite zapísali na transplantačný zoznam, kde čakali na novú pečeň. Zatiaľ čo zdravotný stav oboch bratov sa postupne zhoršoval, u Nicka sa objavila aj rakovina, čo znamenalo, že transplantácia pečene by bola u neho nemožná.

Pre Devina sa napokon podarilo nájsť pečeň a v januári úspešne podstúpil transplantáciu. Nickov súboj s chorobou však nebol úspešný, v pondelok večer (19.3.) zomrel. 

„Môj krásny syn Nick opustil tento svet. Bolí ma srdce, stratila som syna, ktorého mi Boh dal. Upokojuje ma však pocit, že sa raz znovu uvidíme," napísala matka dvojičiek na Facebooku. „Tvrdo bojoval o druhú šancu na život. Bol odvážny, bol ochranca, miloval svoju rodinu," dodala.

Podľa nej sa Devin aj napriek tomu, že prišiel o brata, snaží byť silný, pretože vie, že jeho dvojča odišlo na lepšie miesto, no pocit samoty nedokáže potlačiť.

Ako uviedol magazín People s odvolaním sa na ABC News, Devin o dva mesiace skončí strednú školu.

Margi zase napísala, že to bol práve Nickov sen vystúpiť na pódium a prevziať si maturitný diplom.

NEW YORK/pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dvojičky

Dôležité udalosti