VIDEO: Adrenalínový nadšenec zoskočil z útesu s dvojročnou dcérou v náručí

Otec s dcérkou skočili zo 60 metrovej výšky.
Zdroj: TV Markíza

Otec dievčatka povedal, že jeho dieťa bolo zabezpečené a malo postroj, na videu to však „nie je vidno."

Na sociálnych sieťach sa objavilo dych vyrážajúce video nakrútené v oblasti na západe Malajzie. Na zázname sa muž v postroji pripravuje na zoskok bungee jumpingom, v náručí však drží aj svoju dvojročnú dcéru Meccu. Tá, zdá sa, nie je vôbec zaistená a nemá na hlave ani helmu.

Napokon sa dvojica nechala unášať vzduchom zo 60 metrovej výšky. Dav ľudí, ktorý ich zoskok sledoval, sa zmohol len na kvílivé zvuky, keď sa otec s dcérou začali hompáľať nad priepasťou.

Na bezpečnosť dohliadajúci pracovník tejto adrenalínovej atrakcie Mohd Shafiq tam za rok svojej práce odbavil viac ako 200 nadšencov bungee jumpingu. „Naše zariadenia pozorne kontrolujeme vždy pred zoskokmi. Dbáme na zvýšenú bezpečnosť, najmä pri takejto aktivite," uviedol.

Podľa právnikov však rodičia, rovnako aj usporiadatelia tohto adrenalínového zážitku, ktorí umožnia deťom zúčastniť sa na takýchto nebezpečných aktivitách, môžu byť súdení za vystavovanie detí nebezpečným situáciám, ktoré im môžu spôsobiť fyzickú či emocionálnu ujmu.

Ako uviedol Mail Online, otec dievčatka po zoskoku povedal, že jeho dieťa bolo zabezpečené a takisto malo postroj, na videu to však „nie je vidno."

Právnik so zameraním na detské právo Goh Siu Lin uviedol, že rodičom dieťaťa chýbal správny úsudok, keď mu povolili zúčastniť sa na niečom takom nebezpečnom.

KUALA LUMPUR/pg
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Bungee jumping

Dôležité udalosti