Na let do Lisabonu si stovka cestujúcich počká až do pondelka. Kopilot bol viditeľne opitý

Letisko v nemeckom Stuttgarte.
Letisko v nemeckom Stuttgarte. Zdroj: FOTO TASR /DPA - Bernd Weissbrod

Letecká spoločnosť TAP Air Portugal sa v sobotu za situáciu ospravedlnila.

Vyše 100 cestujúcich uviazlo na letisku v nemeckom Stuttgarte po tom, ako zamestnanci letiska informovali príslušné úrady, že kopilot, ktorý mal s nimi odletieť do Lisabonu je opitý. Letecká spoločnosť TAP Air Portugal sa v sobotu za situáciu ospravedlnila, píše agentúra AP.

Krátko pred tým, ako malo v piatok v noci lietadlo so 106 cestujúcimi na palube vzlietnuť, si zamestnanec letiska všimol, že druhý pilot kráčal neisto a bol z neho cítiť alkohol. Oznámili to príslušným letiskovým úradom, ktoré sa rozhodli prerušiť prípravy na odlet. Štyridsaťročného pilota následne zadržala polícia a stanovila kauciu vo výške 10.000 eur, spresnila agentúra DPA.

Cestujúci si však na svoj let do Lisabonu budú musieť počkať zrejme až do pondelka, pretože "to je momentálne najbližší deň", kedy odlieta lietadlo s voľnými letenkami, napísala TAP Air Portugal na Twitteri.

STUTTGART/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti

ONLINE: Ruský parlament možno zakáže výmenu bojovníkov z pluku Azov za zajatých ruských vojakov ON-LINE
  • Ruský parlament možno zakáže výmenu ukrajinských bojovníkov z pluku Azov za zajatých ruských vojakov. Dolná komora ruského parlamentu, Štátna duma, diskutuje o zákaze takejto výmeny.

  • Kalush Orchestra plánuje európske turné, aby získala peniaze pre armádu Ukrajiny

  • Fínsky parlament schválil podanie prihlášky do NATO