VIDEO: Bezpečnostné kamery zachytili moment vypuknutia tragického požiaru v Rusku

Požiar sa začal šíriť zo zábavnej časti komplexu.
Zdroj: YouTube/BestVideo

Dospelí sa snažili zhromaždiť všetky deti a spoločne s nimi utiecť do bezpečia.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video zobrazujúce moment vypuknutia tragického požiaru v nákupnom centre v ruskom meste Kemerovo. Podľa záberov z bezpečnostných kamier požiar vypukol v zábavnej časti komplexu, ktorú zaplavil v priebehu niekoľkých sekúnd oblak čierneho dymu. 

Dospelí sa snažili zhromaždiť všetky deti a spoločne s nimi utiecť do bezpečia. Ruské úrady potvrdili, že medzi 64 obeťami je najmenej aj 41 detí. Vyšetrovatelia podľa miestnych médií preverujú, či požiar nemohli založiť tínedžeri, ktorí podľa svedkov zapaľovali penové kocky v detskom kútiku.

Rýchle rozšírenie požiaru je pripisované použitým nekvalitným stavebným materiálom ako napríklad lacným plastom. Plamene zachvátili plochu približne 1 600 metrov štvorcových. Do ulíc Kemerova vyšli po tragickej udalosti protestovať stovky ľudí. 

Zdroj: Profimedia.sk

BBC uviedla, že okolo 300 ľudí sa zišlo pred úradom tamojšej vlády, pričom požadovali odstúpenie vysokých predstaviteľov. Mesto navštívil aj prezident Vladimir Putin, na stredu (28.3.) vyhlásili štátny smútok.


KEMEROVO/pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti