Moderátorka, ktorá sa zapíše do histórie. Narodila sa ako muž

Pakistanská moderátorka Marvia Malik
Pakistanská moderátorka Marvia Malik Zdroj: YouTube

Pakistanská televízia si týmto krokom získala celosvetový záujem.

Marvia Malik má iba 21 rokov a pochádza z Pakistanu. Narodila sa ako chlapec, s čím sa nevedela celý život zmieriť. Podstúpila zmenu pohlavia a teraz má prácu, o akej vždy túžila. Stala sa moderátorkou v pakistanskej televízii Kohenoor News, uviedol portál Daily Telegraph.

Jej prvé televízne vystúpenie sa stalo virálnym hitom na viacerých sociálnych sieťach. Ohlasy sú fantastické. Mnohí užívatelia sa vyjadrili, že v tom vidia obrovský pozitívny posun v konzervatívnej krajine akou je Pakistan.

Pre televíziu BBC uviedla, že sa rozplakala, keď dostala túto prácu. Dúfa, že bude jasným pozitívnym príkladom pre ostatných ľudí, ktorí podstúpili, alebo v budúcnosti podstúpia zmenu pohlavia. Väčšina z nich sa totiž v Pakistane stretáva s diskrimináciou a najčastejšie sa z nich stanú tanečníčky alebo prostitútky.

„Mali by sme mať rovnaké práva ako ostatní občania," dodala pre BBC. Marvia pred tým pracovala ako modelka. Stala sa prvou modelkou so zmenou pohlavia, ktorá sa prešla po móle na prestížnom módnom podujatí v Pakistane.

ISLAMABAD/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Moderátorka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.