V Moskve horelo nákupné centrum s detským tovarom, neprežil jeden človek

Požiar zrejme vypukol v sklade s detskými hračkami.
Zdroj: TASR

Hasičom sa podarilo požiar pomerne rýchlo uhasiť.

V nákupnom centre špecializujúcom sa na detský tovar na východe Moskvy vypukol v stredu (4.4.) požiar.

Portál Independent odvolávajúci sa na ruské médiá a záchranné zložky uvádza, že najmenej jeden človek zahynul. Podľa agentúry TASS ide o osobu, ktorú evakuovali z najvyššieho poschodia a zomrela počas prevozu do nemocnice.

Hasičom sa podarilo požiar pomerne rýchlo uhasiť, jeden z nich však utrpel zranenia.

Agentúra RIA Novosti spresnila, že hlásiče zadymenia v nákupnom centre Persej dľa detej (Perseus pre deti) sa spustili správne.Podľa správy TASS záchranári z objektu evakuovali vyše 600 ľudí.

Na sociálnych sieťach sa objavili videá zobrazujúce čierny dym stúpajúci z budovy. Požiar zrejme vypukol v sklade hračiek na treťom poschodím a rozšíril sa na strechu.

Obchodno-zábavné centrum Persej dľa detej otvorili v roku 2009. Na rozlohe 10.000 metrov štvorcových sa tam nachádzajú obchody s detskou obuvou a oblečením, detským nábytkom, kočíkmi, knihami či hračkami. Na najvyššom poschodí sa nachádza detský klub Afina (Aténa).

Nákupné centrum v Moskve začalo horieť len dva týždne po tom, čo pri požiari zábavno-obchodného centra v ruskom Kemerove prišlo o život 64 ľudí, z toho viac ako polovica detí.

MOSKVA/pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Moskva

Dôležité udalosti

ONLINE: Rusko pokračuje v raketových útokoch po celej krajine, oznámila ukrajinská armáda ON-LINE
  • Ruské jednotky pokračujú v raketových útokoch na vojenské ciele a civilistov po celej Ukrajine.

  • Izrael dodal Ukrajine 2000 vojenských prilieb a 500 nepriestrelných viest, ktoré sú určené pre záchranné zložky a civilné organizácie.

  • Bývalý nemecký kancelár Gerhard Schröder čelí ďalšiemu trestu za to, že odmieta otvorene odsúdiť inváziu Ruska na Ukrajine.