Zahraničné

To sa len tak nevidí: Plavec zbadal žraloka, v tom sa zjavili delfíny

article-2611777-1D4DB7DF00000578-336_634x394.jpg
Zdroj: Twitter

Pri plávaní ho sprevádzali približne hodinu.

Britský plavec zažil ohromujúci zážitok. Nielenže v mrazivom oceáne vydržal plávať 8 hodín a 36 minút, ešte mal k tomu aj špeciálny sprievod. Najskôr ho v športe vyrušil žralok a potom sa k nemu pridala svorka delfínov.

Adam Walker si pred plávaním v oceáne pri Novom Zélande myslel, že najväčší problém bude kondícia a mrazivo studená voda. No potom zbadal pod sebou, približne dva metre vzdialeného, žraloka. V tom mu akoby na pomoc prišla svorka delfínov.

Zdroj: Twitter

Desať delfínov ho sprevádzali pri plávaní takmer hodinu. Či sa skutočne morské cicavce zjavili, aby plavca ochránili pred žralokom nie je jasné, ale plavec sa cítil bezpečnejšie. „Bol to skvelý pocit. Akoby mi prišli na pomoc kamaráti," povedal Adam.

Adam sa zapojil do výzvy Ocean's Seven challenge. Plavec musí preplávať sedem náročných tratí oceánu. Paradoxom je, že výťažok tejto výzvy poputuje na organizáciu, ktorá pomáha delfínom a veľrybám.

Zdroj: Twitter

„Včera som preplával šiesty úsek. Ale to nie je to zaujímavé, ohromujúce je, že so mnou plávali delfíny takmer hodinu," napísal Adam na sociálnej sieti.

Nie je to prvýkrát, keď sa špekuluje o tom, že delfíny ochránili človeka pred útokom žraloka.

https://www.youtube.com/watch?v=EYzA-0jKcEM


NOVÝ ZÉLAND/DailyMail, zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.