V odkvapovej rúre našli živého novorodenca. Dieťa ležalo nahé a medzi mravcami

Grace April sa v súčasnosti zotavuje v opatere lekárov.
Zdroj: Facebook/CornieViljoen

Dieťa bolo v kanalizácii stále s pupočnou šnúrou, bolo podchladené a malo dýchacie problémy.

Juhoafrické mesto Port Elizabeth šokoval prípad novorodenca, ktoré našli odhodené nahé v kanalizácii náhodní okoloidúci.

V jedno skoré ráno minulý týždeň bola 63-ročná obyvateľka Charmaine Keevy na prechádzke so svojim jazvečíkom, ktorý začal štekať na odkvapové potrubie. Žena si najprv myslela, že zvnútra vychádzajúce zvuky pochádzajúce od mačky, no keď si kľakla na kolená, aby lepšie počula, uvedomila si, že to znie ako detský plač.

Šéfka cateringovej spoločnosti začala mávať na okoloidúce autá, až kým jedno z nich nezastavilo.

Spolu s ochotným šoférom Corniem Viljoenom (60) sa do zvukov ešte raz započúvali a zhodli sa na tom, že ide o dieťa. Pomocou oceľovej tyče, ktorú našiel v aute, sa dvojici podarilo odstrániť betónový poklop zakrývajúci odkvapovú rúru.

Cornie sa dokonca spustil dole do kanalizácie a uvedomil si, že sa ocitol priamo v hniezde červených mravcov.

„Mravce ma štípali na nohách, no zrazu som zbadal odhodené dieťa a uvedomil som si, že sa tu odohral zločin. Odfotil som to na mobil a ten som potom podal Charmaine," citoval Cornieho Mail Online.

Privolání záchranári opustené dievčatko vyšetrili a previezli do nemocnice. Hovorkyňa záchránarov Sizwe Kupelo uviedla, že dieťa bolo v kanalizácii stále s pupočnou šnúrou, bolo podchladené a malo dýchacie problémy. 

Dievčatko sa tam nachádzalo niekoľko hodín a nájdené bolo v poslednej chvíli. Polícia prípad začala vyšetrovať ako prečin utajeného narodenia a opustenia dieťaťa.

„Určite sú vonku ľudia, ktorí vedia, komu dievčatko patrí. Nechcem si ani predstaviť, čo by sa stalo, keby sme ju neboli našli," uviedla Charmaine.

V nemocnici dievčatko pomenovali Grace April a rýchlo sa stala hviezdou detského oddelenia.

PORT ELIZABETH/pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti