Skripaľovú strážia vojaci na vojenskej základni

Julija Skripaľová, dcéra agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa
Julija Skripaľová, dcéra agenta ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa Zdroj: TASR

Julija teraz bude môcť vyšetrovateľom poskytnúť indície, ktoré by mohli viesť k útočníkovi.

Julija Skripaľová, ktorá sa spolu so svojím otcom Sergejom stala začiatkom marca v anglickom meste Salisbury obeťou útoku nervovoparalytickou látkou novičok, sa po prepustení z nemocnice nachádza na nemenovanej britskej vojenskej základni, kde ju stráži vojenský personál. Napísal to dnes britský denník The Sun.

Skripaľová je "v nemocnici na vojenskej základni v záujme svojej bezpečnosti a dohľadu nad jej zdravotným stavom," uviedol pre The Sun s prípadom oboznámený zdroj.

Zdroj spresnil, že účinky tohto nervovoparalytického plynu na ľudský organizmus sú neznáme a môžu sa kedykoľvek vrátiť. Zdroj však súčasne vyslovil nádej, že Julija teraz bude môcť vyšetrovateľom poskytnúť indície, ktoré by mohli viesť k útočníkovi.

The Sun citoval aj nemenovaného priateľa Skripaľovcov, ktorý tvrdí, že páchateľa "nikdy nechytia. Pravdepodobne je späť v Moskve a popíja vodku."

Skripaľovú prepustili z nemocnice v Salisbury v utorok. Jej otec, Sergej Skripaľ, zostáva naďalej v nemocničnej starostlivosti. Podľa slov lekárov sa zotavuje pomalšie než Julija, robí však pokroky a jeho stav sa zlepšuje. Vyjadrili nádej ohľadne jeho skorého prepustenia.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Skripaľová

Dôležité udalosti