Zahraničné

Časopis Time zverejnil nový rebríček 100 najvplyvnejších ľudí na svete

zjztj.png

Figurujú v ňom mená Miley Cyrus, Pápež František či Pharrell Williams.

Časopis Time už jedenástykrát zverejnil rebríček 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Medzi zvučnými menami ľudí, ktorí tentp rok „hýbu svetom", nechýba obľúbený pápež František, kontroverzná Miley Cyrus či fešný futbalista Cristiano Ronaldo.

Zdroj: Reprofoto Time

Priekopníci

Jason Collins

Niet divu, že prvá vec, ktorú si na tomto športovcovi všimnete, je jeho výška. Svetoznámy basketbalista sa však do povedomia ľudí nedostal len vďaka talentu. Stal sa prvým tímovým profesionálnym športovcom, ktorý sa priznal ku svojej homosexuálnej orientácii. Možno tak prelomil dlhoročné tabu.

Edward Snowden

Počítačový génius urobil to, čo je správne, miesto toho, čo by mu zabezpečilo pohodlný život. Odhalil masové odpočúvanie zo strany americkej Národnej bezpečnostnej agentúry NSA. Tá mala odpočúvať európske vlády, politických lídrov vrátane Merkelovej, ale aj milióny bežných občanov.

Natalie Massenet

Len málokto vidí veci tam, kde nie sú. Natalie Massenet je skutočnou vizionárkou. Vďaka nej sa stalo skutočné to, čo si takmer nikto nevedel predstaviť - online nákup luxusných značiek cez internet. Práve Natalie presvedčila takých exkluzívnych návrhárov ako je Marc Jacobs či Jimmy Choo, aby svoje modely predávali aj cez internet. Aký bol jej dôvod? Lenivosť chodiť po obchodoch.

Zdroj: SITA

Umelci Steve McQueen

Režisér oskarového snímku Dvanásť rokov otrokom uchopuje ťažké témy s eleganciou a ľahkosťou. Hľadá pravdivé momenty v príbehoch, ktoré divákom prinášajú ľudský pohľad na problematické otázky. Do filmu obsadil aj donedávna neznámu Lupitu Nyong'o, ktorú označil časopis People za najkrajšiu ženu na svete.

Matthew McConaughey

Vyrastal na vidieku, nepozeral televíziu, nebol žiadna detská hviezda, no aj tak patrí medzi špičku najuznávanejších hercov. Na udeľovaní Oskarov sa postaral o rozruch, cenu pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe vyfúkol favorizovanému Leonardovi Dicapriovi.

Miley Cyrus

Pop provokatérka vraj vie, čo robí. Speváčka, ktorá vyrástla z Hannah Montana na sexy dračicu. Aj keď je častokrát odsudzovaná za vulgárny prejav, stále sa o nej hovorí, stále púta pozornosť a stále je viac a viac počúvaná. To, že má talent, nemôže poprieť nikto.

Zdroj: SITA

Lídri

Vladimír Putin

Ruský vodca, ktorý testuje západ. Jeho kroky voči Ukrajine ukázali svetu, akú moc držia v rukách lídri svetových veľmocí a aký nebezpečný dosah môžu mať ich rozhodnutia.

Kim Čong Un

Predstaviteľ KĽDR sa zrejme zapíše do učebníc medzi najvplyvnejších a najbezohľadnejších diktátorov sveta. Obyvateľia jeho krajiny to nemajú ľahké. Prednedávnom napríklad nariadil mužom, aby sa nechali ostrihať ako on.

Barack Obama

Ťažký politický rok sa podpísal na americkom prezidentovi Barackovi Obamovi, ktorý však tvrdí, že povesti o jeho politickom zániku sú viac než predčasné.

Zdroj: SITA

Ikony

Pápež František

Morálny vodca slovom i skutkom, Pápež, ktorý posúva hranice, svätosť, ktorá sa presťahovala priamo k ľuďom - toto sú len jedny z viacerých prirovnaní hlavy cirkvi. Jeho gestá častokrát nepotrebujú komentár a oslovujú aj neveriacich.

Rob Redford

Človek, ktorý vraj urobil viac pre nezávislý americký film ako John Cassavetes. Rob vytvára doslova utópiu vo svete filmových hviezd. Kto viac môže byť ikonou?

Cristiano Ronaldo

Jednoznačne jeden z najvplyvnejších športovcov v histórii. Úradujúci najlepší futbalista sveta nikdy neprestal podporovať národný tím a jeho radosť z výkonu na ihrisku sa dá prirovnať k radosti z výhry v lotérii.

Zdroj: SITA

Celý zoznam nájdete tu.

NEW YORK/TIME, Zuzana Vanková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.