V Neziderskom jazere našli potápači rozštvrtené ženské telo

Neziderské jazero (Ilustračná snímka).
Zdroj: Profimedia.sk

Torzo identifikovali ako ľudské telesné pozostatky až po kriminálnotechnickej expertíze.

Torzo ženského tela bez hlavy a končatín objavili v piatok vo vodách Neziderského jazera pri mestečku Rust v rakúskej spolkovej krajine Burgenland. Asi 800 metrov od pobrežia potápači neskôr objavili aj hlavu. Informoval o tom tamojší verejnoprávny rozhlas s odvolaním sa na policajné zdroje.

Ako uviedol policajný hovorca Helmut Greiner, torzo identifikovali ako ľudské telesné pozostatky až po kriminálnotechnickej expertíze. Kriminalisti, ktorí požiadali o pomoc aj psovodov a potápačov, sa ihneď vybrali do lokality v okolí miesta nálezu. Telo zosnulej sa vo vode nachádzalo podľa všetkého niekoľko mesiacov. Ďalšie časti tela ženy ani jej odev sa nenašli.

O zistenie identity neznámej ženy a následné objasnenie kauzy sa vyšetrovatelia pokúsia najskôr preskúmaním hlásení o nezvestných osobách. Vyšetrovanie prípadu sa predbežne rozbehne všetkými smermi, ktoré prichádzajú do úvahy.

Informácie internetového vydania denníka Kurier, podľa ktorých boli končatiny i hlava oddelené od trupu "jasným rezom", polícia nepotvrdila. Vecné podnety verejnosti očakávajú na Krajinskom kriminálnom úrade Burgenland.

Neziderské jazero, ktoré sa rozprestiera v rakúsko-maďarskom pohraničí, je popri Balatone jediným stepným jazerom na starom kontinente.

Jeho rakúska časť je považovaná za najväčšie jazero alpskej republiky. Obľúbená turistická destinácia, ku ktorej to nie je ďaleko ani z Bratislavy, je obklopená pásmom trstiny, charakterizovaná relatívne plytkou vodou a veterným podnebím.

Tamojšia fauna a flóra sú súčasťou dvoch národných parkov, na rakúskej i maďarskej strane. Jazero je od roku 2001 súčasťou Svetového dedičstva UNESCO.

NEZIDERSKÉ JAZERO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nález

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.