Zahraničné

Ukrajincami nenávidený Janukovyč sa tajne stretol s Putinom

Protesty na Ukrajine
Zdroj: SITA

Schôdzka sa uskutočnila v Soči.

Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč v piatok neočakávane priletel do ruského letoviska Soči, kde sa stretol so svojim náprotivkom Vladimirom Putinom. Utajovaný príchod kritizovaného ukrajinského lídra potvrdila jeho kancelária i Putinov hovorca Dmitrij Peskov.

Detaily ich rokovania známe nie sú, no hovoriť sa malo o strategickej dohode medzi Kyjevom a Moskvou. Deje sa tak po novembrovom ukrajinskom rozhodnutí odložiť podpísanie dôležitých dohôd s EÚ.

Podľa ukrajinskej strany lídri hovorili o "obchodnej a hospodárskej spolupráci a prípravách na budúci podpis strategického partnerstva".

Peskov dodal, že dvojica na svojom v poradí štvrtom stretnutí za posledné dva mesiace debatovala o "aktuálnych bilaterálnych záležitostiach".

Janukovyč do Ruska pricestoval po ukončení štvordňovej návštevy Číny, kde hľadal zlepšenie obchodných vzťahov a finančnú podporu pre ťažko skúšanú ukrajinskú ekonomiku. V jeho vlasti pritom prebiehajú mohutné demonštrácie, na ktorých časť verejnosti vyjadruje nespokojnosť s postojom vlády k ponuke EÚ na užšiu spoluprácu.

SOČI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.