Cudzincov obvinili z ublíženia na zdraví. Takto surovo zbili čašníka v centre Prahy

K bitke došlo v centre Prahy.
Zdroj: YouTube/LenkaRauerova

Polícia preveruje ďalšiu možnú trestnú činnost podozrivých mužov.

Útočníci z pražského centra skončili s putami na rukách. Mužov, ktorí surovo napadli čašníka, zatkli ešte v pondelok (23.4.) na letisku a dvaja zo siedmich cudzincov už majú na krku obvinenie z ťažkého ublíženia na zdraví. 


Jeden z nich čašníka opakovane bil päsťou do hlavy, druhý bezmocného ležiaceho muža kopal do chrbta. Práve títo dvaja muži boli podľa policajtov najagresívnejší. Ďalších troch mužov policajti obvinili z výtržníctva. Ostatných dvoch určili ako tých, ktorí sa snažili situáciu skôr upokojiť a prepustili ich, môžu sa tak vrátiť do Holandska.

Skupinka mužov vo veku 24 až 32 rokov prišla na terasu podniku opitá, sadla si za rezervovaný stôl a začala popíjať vlastný alkohol. Čašník ich na to upozornil. Muži reagovali tak, že začali rozkopávať terasu a pľuť na ostatních hostí, ktorí sa ich snažili tiež upokojiť.

Médiá zverejnili fotky útočníkov, no efekt to malo až v pondelok, keď chceli odletieť. Na to, že sa skupina mužov pohybuje po letisku, upozornilo nezávisle na seba hneď niekoľko ľudí. Keď sa usadili v jednej z reštaurácií, všimla si ich aj letisková ochranka. Ochvíľu už podnik s políciou obkľúčili.

Na zatknutie reagovali prekvapene, až tam sa dozvedeli, že sú podozriví z tohto násilného činu. Napadnutý čašník utrpel vážne zranenia hlavy, bol v kritickom stave a museli ho hneď operovať. Stále je v nemocnici.

Polícia preveruje ďalšiu možnú trestnú činnost podozrivých mužov.

PRAHA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.