Zverejnili totožnosť cudzincov, ktorí v Prahe napadli čašníka. Je medzi nimi aj policajt

K bitke došlo v centre Prahy.
Zdroj: YouTube/LenkaRauerova

Dvomi hlavnými podozrivými, ktorí majú na krku obvinenie z ublíženia na zdraví, sú bratia.

Holandské média poznajú identitu mužov, ktorí cez víkend v centre Prahy napadli čašníka. Ako uviedol portál Algemeen Dagblad (AD), dvomi hlavnými podozrivými, ktorí majú na krku obvinenie z ublíženia na zdraví, sú bratia. 


Jeden z nich je majiteľom fitnescentra, v ktorom zároveň pracuje aj ako tréner. Portál Geenstijl ho identifikoval ako Armina Nahviho, jeho brata ako Arasha.

Na Instagrame Armin zverejnil fotografiu, na ktorej sa nachádzajú všetci účastníci výletu v českej metropole. Holandský denník De Telegraaf uviedol, že jeden z cudzincov pracuje ako policajt v amsterdamskej kriminálke. Potvrdil to potom aj policajný hovorca Frans Zuiderhoek. Patrí však podľa neho k tým, ktorých prepustili na slobodu a počas incidentu sa snažil situáciu upokojiť. Niektorí ďalší muži mali pracovať v minulosti ako policajti v Iráne.

O zisteniach holandských médií písal český denník MF Dnes. Zdroj blízky vyšetrovaniu im potvrdil, že muži majú skúsenosti s bojovým umením, posilňujú a zúčastňovali sa aj boxerských zápasov.

Z profilov na sociálnych sieťach vyplýva, že niektorí muži majú marocký pôvod.

Muži vo veku 24 až 34 rokov do Prahy odišli osláviť blížiacu sa svadbu jedného z nich. Väčšina z nich má pochádzať z Haagu a okolia. Troch mužov zo skupinky policajti obvinili z výtržníctva. 

Ostatných dvoch určili ako tých, ktorí sa snažili situáciu skôr upokojiť a prepustili ich, môžu sa tak vrátiť do Holandska.

PRAHA/pg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti