V Kábule sa odpálili dvaja muži, pri útoku zomreli aj novinári

Samovražedný útok v Kábule
Samovražedný útok v Kábule Zdroj: TASR

Výbuchy si vyžiadali najmenej 25 obetí.

Teroristická organizácia Islamský štát (IS) sa prihlásila k zodpovednosti za dva pondelkové samovražedné útoky v afganskej metropole Kábul, ktoré si vyžiadali 25 obetí vrátane novinárov. Zranenia utrpelo najmenej 45 ľudí, informovala o tom agentúra AP.

Podľa Bezpečnostného výboru afganských novinárov (AJSC) prišlo o život dovedna osem žurnalistov a ďalších šesť utrpelo zranenia.

K útokom došlo vo štvrti Šašdarak, kde sa nachádzajú budovy tajnej služby, ministerstva obrany i Severoatlantickej aliancie.

Prvý atentátnik sa odpálil na motorke pri budove tajnej služby. O zhruba 15 minút neskôr, keď sa na mieste útoku zhromaždili ľudia vrátane novinárov, sa tam odpálil druhý atentátnik prestrojený za novinára.

Agentúra AFP potvrdila smrť svojho fotografa Šáha Maraího. Miestna televízia 1TV potvrdila smrť dvoch svojich reportérov.

Podľa ministerstva zdravotníctva zahynul taktiež reportér miestneho spravodajského portálu ToloNews Mohammad Túchí, ako aj reportér Rádia Slobodná Európa (RFE) Ebadulláh Hananzáí.KÁBUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kábul

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.