Pápež František prijal na osobitnej audiencii Miroslava Lajčáka

Miroslav Lajčák.
Zdroj: TASR

Predseda 72. Valného zhromaždenia OSN sa so svojou delegáciou stretol aj s predstaviteľmi vatikánskeho Štátneho sekretariátu.

Pápež František prijal v pondelok na osobitnej audiencii predsedu 72. Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka. Informoval o tom Vatikánsky rozhlas.

"Je pre mňa veľkou cťou, že som sa dnes vo Vatikáne mohol stretnúť s pápežom Františkom. Jeho charizma, elán, hlboká viera a vrodená ľudskosť na mňa urobili obrovský dojem. Viedli sme veľmi inšpiratívnu a intenzívnu debatu o prioritách, ktoré spoločne zdieľame - mier, rozvoj, migrácia či boj s klimatickými zmenami. Osobitný dôraz sme v rozhovore kládli na to, ako všetky tieto fenomény ovplyvňujú ľudí na celej planéte," uvádza Lajčák na svojej oficiálnej facebookovej stránke.

Po stretnutí s pápežom o 10.00 h sa Lajčák so svojou delegáciou stretol aj s predstaviteľmi vatikánskeho Štátneho sekretariátu. So štátnym sekretárom Svätej stolice Pierom Parolinom Lajčák hovoril o prevencii pred konfliktami.

Slávnostný sľub predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov (VZ OSN) zložil Lajčák 11. septembra 2017 v New Yorku.

Šéfa slovenskej diplomacie do tejto funkcie zvolili zástupcovia členských štátov OSN 31. mája 2017. Mandát má na obdobie jedného kalendárneho roka.

VATIKÁN/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Miroslav Lajčák

Dôležité udalosti