Upratovač našiel v koši na letisku zlaté tehličky, z nálezu však nebude mať nič

Ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia.sk

Letisko už uviedlo, že upratovač si zlato nebude môcť nechať.

Bol to deň ako každý iný, keď upratovač na juhokórejskom letisku Incheon International Airport prišiel 26. apríla do práce. Počas svojej služby sa mu však podarilo v odpadkovom koši nájsť sedem zlatých tehličiek zabalených v novinách, informoval Korean Times.

Každá tehlička vážila po kile a spoločne mali hodnotu v prepočte 274-tisíc eur. Polícia nemá dôkazy, že by zlato pochádzalo z kriminálnej činnosti, pôvodný majiteľ sa však podľa nich zlatej nádielky zrejme potreboval rýchlo zbaviť.

V Južnej Kórei sa uplatňuje zákon „kto nájde, tomu to ostáva" v prípade, že sa do šiestich mesiacov k nájdenému predmetu neprihlási pôvodný majiteľ. Neplatí to však v prípade, ak „poklad" nájdu zamestnanci vo firemnom areáli, uvádza BBC.

Letisko už uviedlo, že upratovač si zlato nebude môcť nechať, „pretože ako zamestnancovi letiska z jeho náplne práce vyplýva nachádzať stratené veci."

V prípade, žeby to tak nebolo, by si mohol odniesť 5 až 20 percent z celkovej hodnoty, predstavovalo by to tak v prepočte 54-tisíc eur.

SOUL/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nález

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.