Zahraničné

Čech (36) nájdený v Nórsku je doma

Čech, ktorý v Nórsku stratil pamäť si hovorí "John Smith".
Čech, ktorý v Nórsku stratil pamäť si hovorí "John Smith". Zdroj: TVNOVINY.sk

Nórska polícia má podozrenie, že sa stal obeťou trestného činu.

Čech so stratou pamäti, ktorého vlani v decembri našli v nórskom Osle v snehovom záveji bez dokladov a zraneného, je podľa tamojších médií späť vo vlasti, kde si chce len vybaviť nové doklady a zasa z krajiny odcestovať. Stále sa údajne bojí neznámych útočníkov, ktorí ho vlani napadli. Informoval o tom dnes český spravodajský portál Novinky.cz.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Muž (36), ktorý používa krycie meno John Smith, svoj návrat do Česka potvrdil e-mailom tento týždeň nórskej verejnoprávnej televízii NRK.

Čech už aj skôr uviedol, že len čo si vo vlasti vybaví doklady, opustí ju. Nórskej televízii sa teraz navyše posťažoval na české úrady a médiá. Uviedol, že proti nemu v ČR prebieha kampaň s cieľom očierniť ho.

"Okrem iného sa tvrdí, že stratu pamäti len predstieram, aby som sa vykrútil z dlhov. To je nezmysel," vyhlásil. Muž nedávno nórskym médiám uviedol, že v minulosti pracoval pre českú políciu a zaoberal sa vyšetrovaním hospodárskej kriminality. Prípady sa údajne týkali zločinov, kde došlo ku škodám za pol miliardy českých korún. Ministerstvo vnútra však uviedlo, že muž nikdy nebol zamestnancom polície a na ministerstve vnútra pracoval len ako technik počítačovej siete. "John Smith" teraz vyhlásil, že úrady bagatelizujú jeho pracovné úlohy a začína mať z toho "trochu obavy", informoval web Novinky.cz.

Nórska polícia má podozrenie, že muž sa stal obeťou trestného činu, a prípad ďalej vyšetruje.

PRAHA, OSLO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.