Napätie v doneckej oblasti: Separatisti chcú voľby aj referendum

Ukraine-925050e2b0164588ba19f4dd1c17d2a1.JPEG
Zdroj: SITA

Proruskí aktivisti obsadili ďalšie riaditeľstvo polície i radnicu.

Ozbrojení proruskí separatisti, ktorí sa zmocnili budovy okresného riaditeľstva polície vo východoukrajinskom meste Kosťantynivka, obsadili aj miestnu radnicu.

Hovorca dodal, že okupanti majú "obvyklé požiadavky - rovnako ako v iných mestách. Scenár sa nemení: (žiadajú) referendum a federálny systém vlády".

Podľa agentúry Reuters prenikla dnes do budovy okresného riaditeľstva polície skupina asi 30 ľudí, ktorí obsadili prízemie. Hovorkyňa ministerstva vnútra informovala, že miestny policajný veliteľ vedie s okupantmi rokovania. Ich požiadavky nie sú známe.

Zdroj: SITA

Podľa agentúry UNIAN ozbrojenci tvrdia, že ich akciu si vyžiadali prípravy na referendum o nezávislosti tzv. Doneckej ľudovej republiky, ktoré separatisti vypísali na 11. mája.

Podľa fotografa agentúry Reuters radnicu obsadila skupina asi 20 ozbrojených mužov v maskovacích uniformách a maskami na tvárach.

Šéf ukrajinského Centra vojensko-politických štúdií Dmytro Tymčuk na svojej facebookovej stránke s odvolaním sa na vlastné zdroje napísal, že "teroristi" dostali na dnes za úlohu obsadiť sídla tzv. silových štruktúr okrem Kosťantynivky aj v ďalších piatich lokalitách Doneckej a Luhanskej oblasti.

KYJEV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti