Muža zabila elektronická cigareta. Vybuchla mu v ústach, úlomky sa mu zabodli do lebky

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock/JohnAbbate

Ide o prvý prípad v USA, keď úmrtie človeka spôsobila elektronická cigareta.

V americkom meste St. Petersburg na Floride zabila elektronická cigareta 38-ročného televízneho producenta Tallmadgea D´Eliu.

Ako uvádza BBC, hasiči mužovo telo našli v jeho dome, kde museli zápasiť aj s rozsiahlymi plameňmi. Cigareta mužovi vybuchla v ústach a roztrieštila sa, jej úlomky sa mu zabodli do lebky. Pitva ukázala, že príčinou smrti bol ich prienik do mozgu. D´Elia však utrpel aj popáleniny na 80 percentách tela.

Elektronická cigareta bola výrobkom spoločnosti Smok-E Mountain. Hovorca spoločnosti pre ABC Action News povedal, že ich cigarety nevybuchujú a že pravdepodobne mohlo ísť o chybu batérie. Firma vraj v minulosti mala problém s tým, že iné spoločnosti klonovali ich batérie, čo z nich spravilo nebezpečné výrobky.

Otec Christopher D´Elia bol zo správy o smrti svojho syna zdrvený a nazval to hroznou tragédiou. Ide o prvý prípad v USA, keď úmrtie človeka spôsobila elektronická cigareta. Podľa

Americkej požiarnej asociácie medzi rokmi 2009 až 2016 došlo k 195 incidentom, v ktorých hlavnú úlohu zohrával výbuch alebo požiar spôsobený e-cigaretou. V roku 2015 takáto cigareta vybuchla do tváre 29-ročného muža z Colorada, zlomila mu krk a poškodila zuby.

ST. PETERSBURG/pg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Elektronická cigareta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.