Pád lietadla na Kube prežili iba tri ženy, 110 ľudí zahynulo

Trosky lietadla na Kube
Trosky lietadla na Kube Zdroj: Profimedia.sk

Ženy sú v nemocnici a ich stav je kritický.

Pri piatkovej nehode lietadla, ktoré sa zrútilo po štarte z letiska v kubánskej metropole Havana, zahynulo 110 ľudí. Prežili len tri kubánske ženy, ktorých stav je kritický, informoval v sobotu kubánsky minister dopravy Adel Yzquierdo Rodriguez.

Podľa neho bolo na palube stroja typu Boeing 737, ktorý prevádzkovali kubánske aerolínie Cubana de Aviación, 102 Kubáncov, traja turisti, dvaja cudzinci a šesť členov posádky z Mexika. Dodal, že medzi obeťami je päť detí.

Podľa úradov jednu čiernu skrinku z lietadla už našli.

Zdroj: Profimedia.sk

Kubánska rada pre cirkvi uviedla, že medzi mŕtvymi je aj 20 kňazov z evanjelickej cirkvi. Úrady predtým informovali, že v lietadle sa nachádzalo 110 osôb.

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Aerolíneas Deamojh. Mexické ministerstvo dopravy už predtým potvrdilo, že posádka lietadla - dvaja piloti, tri letušky a jeden technik - pochádzali z Mexika.

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte z medzinárodného letiska v Havane z doposiaľ nezistených príčin. Smerovalo do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.


HAVANA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kuba

Dôležité udalosti