Julija Skripaľová prehovorila pre médiá prvýkrát od útoku: Mám šťastie, že žijem

Julia Skripaľová.
Zdroj: TASR

O otca sa bude starať dovtedy, kým sa úplne nezotaví.

Dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija, ktorá čelila v marci spolu s otcom v britskom Salisbury útoku nervovoparalytickou látkou, povedala, že jej "život sa obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska. Po útoku má "šťastie, že je nažive", uviedla v exkluzívnom rozhovore pre agentúru Reuters. Išlo o jej prvé vyjadrenie pre médiá od otravy.

Poďakovala sa ruskému veľvyslanectvu za ponuku pomoci, ale povedala, že s otcom "nie sú pripravení, aby ju prijali". Rovnako vzdala hold všetkým, ktorí sa o ňu po útoku starali.

"Máme obaja také šťastie, že sme prežili tento pokus o vraždu. Naše zotavovanie bolo pomalé a mimoriadne bolestivé," uviedla 33-ročná Julija, ktorú prepustili z nemocnice 9. apríla. Jej otec opustil nemocnicu 18. mája.


Obaja boli celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave po tom, ako ich našli 4. marca v bezvedomí v meste Salisbury, pripomína agentúra AP.

Julija sa bude podľa vlastných slov starať o 66-ročného otca dovtedy, kým sa úplne nezotaví. Požiadala tiež o rešpektovanie ich súkromia. Spravodajský server BBC uvádza, že oboch presťahovali do bezpečných lokalít, ale nie je jasné, či sa zdržiavajú na jednom mieste.

Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Skripaľová

Dôležité udalosti