Študentku pripravila o dieťa rodina: Nadopovali ju, pripútali o posteľ a urobili interrupciu

Farah prinútila rodina k interrupcii v Pakistane
Farah prinútila rodina k interrupcii v Pakistane Zdroj: YouTube.com

Pakistanku zachránili úrady a priviedli ju späť do Talianska, kde študuje.

Mladá Pakistanka menom Farah (19) študuje v Taliansku vo Verone. Rodina ju vylákala späť domov pod zámienkou, že sa žení jej brat. Namiesto toho ju ale prinútili proti jej vôli podstúpiť interrupciu.

Študentka nemá talianske občianstvo, len povolenie na pobyt. Napriek tomu ministerstvo zahraničných vecí po upozornení úradov z mesta Verona kontaktovalo talianske veľvyslanectvo v pakistanskej metropole Islamabad. Farah sa im podarilo bezpečne vrátiť do Talianska, uviedla BBC.

Mladá žena otehotnela pred pár mesiacmi so svojím talianskym priateľom. Vo februári však odišla do Pakistanu, kde zažila horor s vlastnou rodinou.

„Dali mi sedatívum, priviazali ma o posteľ a prinútili ma k interrupcii," prezradila Farah pre talianske médiá. Podarilo sa jej potom skontaktovať s priateľmi v Taliansku a požiadala ich o pomoc. Nakoniec ju minulý týždeň zachránila pakistanská polícia v Islamabade. Niekoľko dní potom strávila na talianskej ambasáde.

Ako uviedla BBC, Farah už mala v minulosti nezhody s rodinou. Oslovila sociálne služby o ochranu a útočisko v centre pre ženy, ktoré čelia rodovému násiliu. Jej otca vyšetrovali ohľadom týrania. Neskôr sa však s rodinou zmierila a verila, že ju pozvali na svadbu. Oni jej však zobrali doklady a držali ju doma v Pakistane ako väzenkyňu.

Podobný prípad

Taliansko nedávno zasiahla správa o smrti Sany Cheemaovej, talianskej občianky pôvodom z Pakistanu. Zo Saninej vraždy podozrievajú jej príbuzných. Údajne sa totiž odmietla vydať za muža, ktorého jej vybrala rodina.

VERONA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Interrupcia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.