Tajomný odkaz Terezinej kamarátky: Na slobodu sa dostane oveľa skôr, ako si myslíme

Matky a dcéry: 35. a 36. epizóda
Matky a dcéry: 35. a 36. epizóda Zdroj: Facebook/Reprofoto: Daily Pakistan Global

Za pašovanie drog hrozí v Pakistane až 14 rokov za mrežami alebo výnimočný trest.

Češka Tereza H. by si v pakistanskom väzení mala odpykať trest za pašovanie drog, namiesto toho vystupuje ako filmová hviezda. Jej kamarátka teraz navyše poslala zvláštny odkaz. Tereza podľa nej bude vonku skôr, ako si všetci myslia.

Terezina kamarátka na instagramovom profile spomínala na dovolenku, na ktorú spolu dievčatá pred rokom odchádzali. Michaela J. opísala najlepšie momenty prázdnin, cesty autobusom a užívanie si na pláži.

"Ja len, keď sa budeš pozerať na Instagram, tak nech mi nepovieš, že už nie som kamarátka, že som si nespomenula. Tak tento rok sme to už nestihli, tak ďalší rok pôjdeme znova ... kam teraz?" citoval príspevok zo sociálnej siete portál Blesk.cz.

V komentároch to ale poriadne schytala. Jedna z užívateliek ju upozornila, že to naopak vyzerá, že Tereza dlho nikam nepôjde, ak ešte vôbec niekedy. Michaela ale zareagovala prekvapivo: "Ja naopak viem, že skôr, než si všetci myslíte."

A jej slová potvrdila aj ďalšia priateľka. "Pôjdu spolu určite už čoskoro. Musela by si vedieť, ako to naozaj je." Či naozaj vedia dievčatá viac, alebo v to len dúfajú, ukáže až čas. Zatiaľ ale Tereza vo väzobnej väznici čaká na ďalší súd.

Terezu zadržala polícia na pakistanskom letisku začiatkom januára. V kufri mala deväť kíl heroínu, tvrdila však, že o ničom nevedela. Za pašovanie drog hrozí v Pakistane až 14 rokov za mrežami alebo výnimočný trest. Česko nemá s touto krajinou dohodu na vydávanie väzňov.

PRAHA/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti