Zahraničné

V Bengálskom zálive možno našli trosky zmiznutého malajzijského lietadla

Po malajzijskom lietadle stále pátrajú
Zdroj: SITA

Spojitosť nálezu s lietadlom nie je ale jednoznačná.

Vyšetrovatelia pátrajúci po nezvestnom lietadle malajzijských aerolínií začali preverovať dôveryhodnosť tvrdení predstaviteľov austrálskej prieskumnej spoločnosti GeoResonance, ktorí tvrdia, že v Bengálskom zálive našli trosky pravdepodobne pochádzajúce zo zmiznutého boeingu. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na malajzijské ministerstvo obrany.

Malajzijský minister obrany Hishammuddin Hussein uviedol, že Čína a Malajzia o vyhlásení spoločnosti GeoResonance už vedia. Spoločnosť vo svojom dnešnom vyhlásení zdôraznila, že spojitosť jej nálezu s lietadlom, ktoré zmizlo 8. marca, nie je jednoznačná a treba ju preskúmať.

Zdroj: SITA

GeoResonance sa špecializuje na využívanie technológie diaľkového prieskumu, prostredníctvom ktorej vyhľadáva ropu, plyn a ložiská minerálov.

Rovnakú technológiu používa spoločnosť aj na vyhľadávanie chemických prvkov v lietadlách, ako sú hliník či titán, alebo zvyškov leteckého benzínu.

Miesto, kde dnes GeoResonance objavila údajné trosky, sa nachádza 190 kilometrov južne od Bangladéša - pomerne ďaleko od miesta, kde sa pátralo doteraz.

KUALA LUMPUR/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.