V Indii si zrážka vlakov vyžiadala najmenej 120 mŕtvych

V Indii si zrážka vlakov vyžiadala najmenej 120 mŕtvych
Havária vlaku v Indii Zdroj: TASR/AP

Najmenej 120 mŕtvych a 850 zranených si vyžiadala nehoda vlaku vo východoindickom štáte Urísa, pri ktorej sa osobný vlak zrazil s nákladným. Informovali o tom miestni predstavitelia. Informuje o tom BBC.

Osobný vlak – expresná linka medzi mestami Kalkata a Čennai –sa približne 200 kilometrov od hlavného mesta Urísy Bhuvanéšvaru zrazil s nákladným vlakom, v dôsledku čoho sa niekoľko vozňov osobného vlaku vykoľajilo a prevrátilo na opačnú koľaj. Na mieste stále prebiehajú záchranné práce, napísal indický premiér Naréndra Módí v príspevku na Twitteri.

Podľa miestnych úradov ide o obzvlášť "závažnú dopravnú nehodu". Istý predstaviteľ Juhovýchodnej železničnej spoločnosti, ktorý si neželal byť menovaný, vyjadril obavy z veľkého počtu mŕtvych, presné čísla však neuviedol.

Prečítajte si tiež:

Agentúra Reuters dodáva, že mnohí zranení už boli prevezení do blízkych nemocníc.

"V tomto smutnom okamihu myslím na rodiny obetí a zraneným prajem čo najrýchlejšie zotavenie," dodal Módí.

AFP pripomína, že železničné nešťastia neboli v Indii donedávna ničím výnimočným. Vďaka novým investíciám a technologickým vylepšeniam sa však bezpečnosť vlakovej dopravy v poslednej dobe výrazne zvýšila.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia.

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice.

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.