V americkom meste zmizlo za dva týždne takmer 30 detí. Polícia sa obáva, že ide o obchod s ľuďmi

V meste Cleveland pátrajú po 27 nezvestných deťoch.
V meste Cleveland pátrajú po 27 nezvestných deťoch. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Mesto v štáte Ohio za predošlý mesiac eviduje až 27 prípadov nezvestných detí vo veku 12 až 17 rokov. Deti sa mali stratiť v priebehu dvoch týždňov. Polícia stále nevie, či situáciu zapríčinili drogy, gangy alebo obchodovanie s ľuďmi.

Policajný náčelník John Majoy uviedol, že podobný prípad za svoju 33-ročnú kariéru ešte nezažil. Prvé prípady o nezvestných deťoch prijali 2. mája. Do 16. mája počet stratených mladistvých osôb stúpol až na alarmujúce číslo 27, informuje Fox News.

Podľa náčelníka ide skôr o úteky z domova ako o únosy, no napriek tomu avizuje, že sú deti v nebezpečenstve. V štáte Ohio je vysoká miera kriminality. „Je to tichý zločin, ktorý sa nám deje priamo pod nosom,“ dodal.

Prečítajte si tiež:

Nezastaviteľné kriminálne živly

Náčelník tvrdí, že miestni tínedžeri často utekajú z domu a zapoja sa do gangov, čo vedie k ďalším zločinom, ako sú krádeže, prostitúcia či obchod s drogami.

Kolobeh kriminality v Clevelande je tak nezastaviteľný. Preto majú policajti aj teraz obavy, že sa deti zapojili do obchodu s drogami či do gangov.

Prečítajte si tiež:

Situáciu sťažuje aj fakt, že pri niektorých nezvestných osobách polícia nemá k dispozícii fotografie. Nemôžu tak pátranie rozšíriť aj na sociálnych sieťach, ktoré im v hľadaní osôb údajne veľmi pomáhajú.

Do pátrania sa zapojila aj nezisková organizácia Cleveland Missing, ktorá poskytuje pomocnú ruku rodinám nezvestných detí, pomáha pri pátraní a poskytuje emočnú podporu blízkym. Jedna zo zakladateliek organizácie bola sama unesená v roku 2004 únoscom Arielom Castrom.

Pozrite si aj reportáž o páde malého chlapca z okna v Novom Meste nad Váhom:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.

Krátka správa

EÚ poskytne päť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre ľudí z Náhorného Karabachu.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.

Krátka správa

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja.

Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)

Krátka správa

Viaceré pohraničné obce v Rusku sú bez prúdu, údajne po dronovom útoku Ukrajiny.

Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.

Krátka správa

Taliansko sa štátnym pohrebom lúči s exprezidentom Giorgiom Napolitanom.

Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.