Šoférujete v žabkách alebo bez trička? V tejto dovolenkovej destinácii vám za to hrozí pokuta

Španielsko sprísnilo obmedzenia, týkajú sa aj turistov.
Španielsko sprísnilo obmedzenia, týkajú sa aj turistov. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Chystáte sa na dovolenku do Španielska? Mali by ste sa oboznámiť s novým sprísneným zákonom. Za jeho nedodržanie hrozí pokuta vo výške 200 eur.

Ak počas horúcich letných dní radi šoférujete pohodlne v žabkách alebo bez trička, v Španielsku sa radšej tomu vyhnite. Tamojší zákon hovorí, že je nutné vyhnúť sa akémukoľvek konaniu, ktoré by mohlo vodiča počas jazdy obmedziť či ohroziť. Do tejto kategórie údajne spadá aj jazda bez trička, uvádza GB News.

Nebezpečná jazda bez trička

Obmedzenie sa vzťahuje vo všeobecnosti na akúkoľvek nevhodnú obuv či odev šoféra. „Španielska dopravná polícia považuje jazdu bez trička za hrozbu pre vašu bezpečnosť a schopnosť pohybu,“ tvrdí Andrew Jervis, generálny riaditeľ spoločnosti ClickMechanic, ktorá opravuje autá.

Prečítajte si tiež:

Podľa Generálneho riaditeľstva dopravy môže byť vedenie vozidla bez trička nebezpečné, pretože bezpečnostný pás môže vodičovi spôsobiť na nahej pokožke zranenia a popáleniny. Pokuta sa môže pohybovať vo výške od 80 do 200 eur.

Podobne je zakázané šoférovať bez trička aj v Čiernej Hore a Thajsku, píše TN.cz.

Tento rok nás čakajú prvé dovolenky bez obmedzení a pandemických opatrení. Viac sa dozviete v reportáži:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.

Krátka správa

EÚ poskytne päť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre ľudí z Náhorného Karabachu.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.

Krátka správa

Ukrajina ukrýva lode s obilím na rumunskej strane Dunaja.

Spoločnosti prevážajúce ukrajinské obilie pre obavy z ruských útokov už niekoľko týždňov ukrývajú v noci svoje lode na rumunskom brehu rieky Dunaj. Diplomati z Európskej únie a USA rokovali o tomto ochrannom opatrení s rumunskými a ukrajinskými predstaviteľmi v auguste. Väčšina vyvážaného ukrajinského obilia v súčasnosti prechádza cez rumunský prístav Konstanca z dôvodu pokračujúcich ruských útokov na ukrajinské čiernomorské prístavy. (TASR)

Krátka správa

Viaceré pohraničné obce v Rusku sú bez prúdu, údajne po dronovom útoku Ukrajiny.

Ide konkrétne o sedem obcí v ruskej Kurskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou. Došlo k tomu po tom, ako tam ukrajinský dron zhodil výbušninu na rozvodňu elektrickej energie. Zranenia neutrpel žiaden z obyvateľov. tamojší gubernátor Roman Starovoit uviedol, že k obnove dodávok energie dôjde hneď, ako to bude možné.

Krátka správa

Taliansko sa štátnym pohrebom lúči s exprezidentom Giorgiom Napolitanom.

Zomrel minulý piatok vo veku 98 rokov. Medzi účastníkmi poslednej rozlúčky s Napolitanom sú aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier. Všetky vlajky na verejných budovách a talianskych diplomatických i konzulárnych zastupiteľstvách v zahraničí boli po úmrtí bývalého prezidenta spustené na pol žrde až do dňa pohrebu, ktorý je zároveň vyhlásený za deň štátneho smútku.