Ak sa chcete v Chorvátsku vyhnúť dopravným zápcham, na tieto dni si cestovanie neplánujte

Ak sa chcete vyhnúť dopravným zápcham, počas týchto dní necestujte.
Ak sa chcete vyhnúť dopravným zápcham, počas týchto dní necestujte. Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Chorvátsko je obľúbená dovolenková destinácia mnohých Európanov. V niektorých slovenských rodinách sa každoročná dovolenka v Stredomorí stala tradíciou. Sezóna sa pomaly blíži a každý sa chce vyhnúť dopravným zápcham a preplneným plážam. V ktorých týždňoch by ste sa mali dovolenkovaniu radšej vyhnúť?

Nie vždy je jednoduché si naplánovať dovolenku – musíte brať do úvahy pracovné povinnosti, školské prázdniny a v ideálnom prípade aj počasie. Sú však konkrétne dátumy, ktorým by ste sa mali radšej vyvarovať.

Začiatok prázdnin

V piatok (30.6.) sa končí v mnohých krajinách Európy školský rok. Je pravdepodobné, že sa niektoré rodiny rozhodnú ísť na dovolenku už počas tohto víkendu, píše TN.cz.

V niektorých spolkových krajinách Nemecka začínajú prázdniny až posledný júlový deň, pondelok (31.6.). Preto je možné, že budú cesty preplnené aj počas posledného víkendu v júli.

„Nemci sú najčastejšími návštevníkmi Chorvátska, a to môže spôsobiť nával turistov,“ povedal pre TN.cz dopravný expert z Ústredného automotoklubu (ÚAMK) Igor Sirota.

Prečítajte si tiež:

Preteky F1

Ak by ste necestovali letecky, ale autom, pravdepodobne by ste sa zdražili na cestách v Rakúsku. Posledný deň v júni u našich susedov začnú preteky F1 Grand Prix Rakúska. Rovnako sa tri týždne po tom uskutočnia preteky F1 aj v Maďarsku, a to od piatka (21.7.) do nedele (23.7.).

Prečítajte si tiež:

Sviatky a víkendy

Aj miestni Chorváti chodia letné víkendy tráviť na pláž. Preto všeobecne platí, že ak sa chcete vyhnúť dopravným zápcham, oplatí sa cestovať počas pracovných dní.

Počas prvej augustovej soboty (5.8.) Chorvátsko oslavuje Deň víťazstva a vďakyvzdania, na utorok (15.8.) pripadá sviatok Nanebovzatia Panny Márie.

Máte doma neminuté chorvátske kuny? Rozhodne ich nevyhadzujte. Viac sa dozviete v reportáži:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Česká vláda schválila nákup 24 amerických nadzvukových lietadiel F-35.

Prvé stroje pre Česko budú hotové v roku 2029. Oznámil to český premiér Petr Fiala, podľa ktorého v tomto období neexistuje lepšie riešenie na plnenie úloh taktického letectva českej armády v nasledujúcich desiatkach rokov. Získanie strojov F-35 označil za "zásadný technologický skok" pre rozvoj armády, ale aj pre českú ekonomiku, akademickú aj technologickú sféru. Systém F-35 podľa neho znamená prístup k najmodernejším technológiám na planéte. (TASR)

Krátka správa

Nemecko sprísni kontroly na hraniciach s Poľskom a Českom.

ide o opatrenie v rámci boja proti nelegálnej migrácii. majú vykonávať kontroly so zameraním na trasy, ktoré využívajú pašeráci migrantov.

Krátka správa

Azerbajdžan zatkol bývalého lídra vlády Náhorného Karabachu Rubena Vardanjana.

Bývalého separatistického lídra zajali, keď sa po minulotýždňovej bleskovej ofenzíve Baku pokúšal prejsť do Arménska. Štátna pohraničná služba Azerbajdžanu uviedla, že ho odovzdali príslušným štátnym orgánom. Vardanjan je podnikateľ, ktorý riadil separatistickú vládu Náhorného Karabachu od novembra 2022 do februára.

Krátka správa

Irán tvrdí, že na obežnú dráhu Zeme úspešne umiestnil družicu.

Družica Núr-3, ktorá má vyhotovovať satelitné snímky Zeme, bola navedená na obežnú dráhu približne 450 kilometrov nad zemským povrchom. Západní predstavitelia tieto tvrdenia bezprostredne nepotvrdili. Irán v posledných rokoch uskutočnil aj niekoľko neúspešných pokusov o umiestnenie družíc na obežnú dráhu Zeme.

Krátka správa

Ofenzíva v Karabachu si vyžiadala životy 192 azerbajdžanských vojakov.

Azerbajdžan v stredu oznámil, že počas jeho minulotýždňovej pozemnej ofenzívy v Arménmi obývanom regióne Náhorný Karabach zahynulo 192 azerbajdžanských vojakov. Podľa údajov rezortu zdravotníctva v Baku utrpelo počas bojov zranenia viac než 500 azerbajdžanských vojakov. Zdroje arménskych separatistov hovoria o 200 obetiach na životoch a najmenej 400 zranených. (TASR)

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)