Na mol opitý kamionista šoféroval bez vodičáku. Kolega, ktorý ho striedal, nafúkal ešte viac

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Yuri Gurevich

Hliadka zastavila vozidlo v nedeľu krátko pred osemnástou hodinou v obci Hnevotín.

Česká polícia narazila počas bežnej kontroly v Olomouckom kraji na dvoch na mol opitých kamionistov. Hliadka zastavila vozidlo v nedeľu krátko pred osemnástou hodinou v obci Hnevotín.

Cudzincovi (36) z bližšie nešpecifikovanej krajiny, ktorý šoféroval, namerali v dychu 3,64 promile alkoholu. Následne sa začali zaujímať aj o jeho spolujazdca (45), ktorý sa následne priznal, že predtým šoféroval.

Policajti zistili, že muž nemá vodičský preukaz a vozidlo používal bez povolenia majiteľa prepravnej firmy. Dali mu fúkať a na displeji dragera sa objavilo 3,51 promile. Informoval o tom portál tn.cz s odvolaním sa na hovorkyňu olomouckej polície.

Muži následne povedali celú pravdu. Vysvitlo, že starší z nich zavolal na pomoc kolegu, keď sa mu minula nafta. Pomocník má na krku podozrenie z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, za čo mu hrozí pokuta, odobratie vodičáku a prípadne aj ročný pobyt vo väzení. Jeho kolega je okrem toho podozrivý z neoprávneného používania cudzej veci, za čo mu hrozí dvojročný trest.

HNEVOTÍN/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Alkohol za volantom

Dôležité udalosti