VIDEO: Kapitálny úlovok rybára. Zo známej rieky vytiahol monštruózneho sumca s rekordnou dĺžkou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Talianskemu rybárovi sa pošťastil životný úlovok a to je ešte slabé slovo. Alessandro Biancardi chytil v rieke Pád monštruózneho sumca s dĺžkou 285 cm. Prekonal tak doterajší svetový rekord, ktorý bol zaznamenaný na tej istej rieke a vydržal iba dva mesiace, informuje portál Lad Bible.

Výkon je to o to pozoruhodnejší, že rybár chytil sumca na umelú návnadu s pomocou prívlačového prúta.

„Chcel som vyskúšať ako sú dnes ryby aktívne. Väčšinou som začínal woblerom ale tentoraz som mal iné myšlienkové pohnútky a začal som s gumovým Cannibal Shadeom od SG na 40 gramovej jigovej hlave. Po pár nahodeniach sa guma v jednom mieste zastavila a za chvíľu sa začal intenzívny boj,“ opísal Biancardi.

S rybou bojoval vyše 40 minút a keďže bol sám, poriadne sa zapotil. „Chvíľami ma ovládla panická hrôza, že rybu odtrhnem. Sumčiarím už 23 rokov a bolo mi jasne, že toto bude prehistorický obor,“ dodal rybár.

Nakoniec mu pomohlo, keď sa mu podarilo odtiahnuť rybu do plytšej vody a začal ju zdolávať z brehu rieky. Do zápasu so sumcom bol taký zažratý, že mu takmer odplávala loď s celou výbavou, lebo ju zabudol ukotviť.

Sumca však chytil a priviazal ho. Alessandro ešte stihol privolať svedkov z jedného z rybárskych kempov a meranie sa mohlo začať. Rybu potom pustili naspäť do rieky.

​Keďže rybu pustili, rekord z roku 2010, keď, rovnako v Páde chytili výrazne kratšieho sumca, zostáva stále platný (240 cm). Aktuálny úlovok však o 4 centimetre prekonal rekord v kategórii catch and release (chyť a pusť) z apríla tohto roka (281 cm).  

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)