Povolenú rýchlosť prekročil o 30 km/h. Fínsky vodič dostal pokutu vo výške 121-tisíc eur

Povolenú rýchlosť prekročil o 30 km/h. Fínsky vodič dostal pokutu vo výške 121-tisíc eur
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Za prekročenie rýchlosti dostal pokutu vo výške 121-tisíc eur. O prípade, ktorý sa stal vo Fínsku, informuje portál The Guardian.

Fínsko totiž patrí medzi krajiny, ktoré sa rozhodli pokutovať vodičov na základe výšky ich príjmu. Podobné pokuty tak v tejto severskej krajine nie sú až také ojedinelé.

Priestupok sa stal na súostroví Alandy na úseku cesty, kde bola povolená maximálna rýchlosť 50 km/h. Vodič ju prekročil o 30 km/h a okrem poriadne mastnej pokuty dostal aj zákaz šoférovania na 10 dní.

Anders Wiklöf na archívnej snímke z roku 2016. Zdroj: Profimedia.sk

​Za volantom bol podľa fínskych médií Anders Wiklöf, jeden z najbohatších Fínov, ktorý následne incident potvrdil. Ide o vysokopostaveného manažéra, ktorý riadi holding firiem podnikajúcich v logistike, cestovnom ruchu či realitách.

Výšku pokuty ovplyvnil aj fakt, že rovnakých priestupkov má Wiklöf na konte už niekoľko. Podnikateľ už enormne vysoké pokuty za rýchlosť platil aj v roku 2013 (95-tisíc eur) a 2018 (63 680 eur)

Svetový rekord v tomto smere drží nemenovaný Švajčiar, ktorý v roku 2010 dostal pokutu za rýchlosť vo výške 270-tisíc eur. V úseku, kde bola maximálna povolená rýchlosť 50 km/h išiel 80-tkou. AJ v tomto prípade bola pokuta vypočítaná na základe veľkosti majetku a priťažil mu aj fakt, že nešlo o prvý takýto prehrešok.

O zvýšení pokút za dopravné priestupky sa hovorí aj na Slovensku. Pozrite si archívnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.