Výkaly, súlož na verejnosti aj násilnosti. Chorvátov poburujú turisti, problémy robia aj Slováci

Ostrov Hvar v Chorvátsku
Ostrov Hvar v Chorvátsku. Zdroj: Shutterstock/Klement Grgic

So začiatkom letnej dovolenkovej sezóny v obľúbených destináciách pribúdajú aj neposlušní turisti, ktorí svojím správaním neraz rozzúria domácich. Inak tomu nie je ani v Chorvátsku, informuje portál tn.cz.

Na to, ako turisti už od začiatku júna nedodržiavajú pravidlá, upozornil denník Slobodna Dalmacija. Jedným z príkladov je muž, ktorý sa uprostred námestia na ostrove Hvar stiahol nohavice a na verejnosti si odskočil „na veľkú“. 

Chorvátskym internetom sa šíri aj video dvoch turistiek súložiacich priamo na nábreží. Objavila sa aj fotografia polonahého páru, ktorý sa váľa na trávniku v mestskom parku. Podľa okoloidúcich išlo o hostí tamojšieho hotela a zrejme prišli z Londýna.

Prečítajte si tiež:

Slováci mali napadnúť muža

Tamojšia polícia musela riešiť aj prípad skupiny Slovákov. Upozornil naň web index.hr

Traja Slováci mali vyvádzať na motorovom člne kúsok od Hvaru. Keď ich videl muž, ktorý im plavidlo prenajal, vyzval ich, aby mu ho vrátili. To sa ale turistom nepáčilo a 56-ročného Chorváta mali zmlátiť.

Keď namiesto dorazili policajti, 29-ročný Slovák jedného z nich strčil tak silno, že spadol. Pri zadržaní mal do policajtov kopať. Ďalší dvaja turisti, 25-ročná žena a 34-ročný muž, ich mali urážať a kričať na nich.

Dobrá správa pred letom. Čakajú nás prvé dovolenky „bez obmedzení“. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.