Výkaly, súlož na verejnosti aj násilnosti. Chorvátov poburujú turisti, problémy robia aj Slováci

Ostrov Hvar v Chorvátsku
Ostrov Hvar v Chorvátsku. Zdroj: Shutterstock/Klement Grgic

So začiatkom letnej dovolenkovej sezóny v obľúbených destináciách pribúdajú aj neposlušní turisti, ktorí svojím správaním neraz rozzúria domácich. Inak tomu nie je ani v Chorvátsku, informuje portál tn.cz.

Na to, ako turisti už od začiatku júna nedodržiavajú pravidlá, upozornil denník Slobodna Dalmacija. Jedným z príkladov je muž, ktorý sa uprostred námestia na ostrove Hvar stiahol nohavice a na verejnosti si odskočil „na veľkú“. 

Chorvátskym internetom sa šíri aj video dvoch turistiek súložiacich priamo na nábreží. Objavila sa aj fotografia polonahého páru, ktorý sa váľa na trávniku v mestskom parku. Podľa okoloidúcich išlo o hostí tamojšieho hotela a zrejme prišli z Londýna.

Prečítajte si tiež:

Slováci mali napadnúť muža

Tamojšia polícia musela riešiť aj prípad skupiny Slovákov. Upozornil naň web index.hr

Traja Slováci mali vyvádzať na motorovom člne kúsok od Hvaru. Keď ich videl muž, ktorý im plavidlo prenajal, vyzval ich, aby mu ho vrátili. To sa ale turistom nepáčilo a 56-ročného Chorváta mali zmlátiť.

Keď namiesto dorazili policajti, 29-ročný Slovák jedného z nich strčil tak silno, že spadol. Pri zadržaní mal do policajtov kopať. Ďalší dvaja turisti, 25-ročná žena a 34-ročný muž, ich mali urážať a kričať na nich.

Dobrá správa pred letom. Čakajú nás prvé dovolenky „bez obmedzení“. Viac v reportáži:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)