Ako postupujú Ukrajinci, keď chytia špióna či Rusa? Viac nám porozprával vojenský policajt

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jeden deň hľadajú diverzantov, iný kontrolujú premávku. Vojenská polícia je dôležitou zložkou armády, ktorá dbá aj na to, aby sa pri fronte nepohybovali špióni.

My sme na Donbase boli s jednotkou, ktorá si kráti čas aj nácvikom streľby. Vojenský policajt nám ukazoval, ako zaobchádzať so samopalom, kým lekciu neprerušili stíhačky.

Blokposty sú v každej vojne samozrejmosť, ktorú kamery zo strategických dôvodov nemôžu zachytiť vcelku.

Prečítajte si tiež:

​Juri a Dima v blokposte na Donbase dávajú pozor na plynulosť premávky vojenských konvojov smerujúcich na front a späť.

„Zaoberá sa dodržiavaním zákonov zo strany vojakov. Takisto aj drogami a alkoholom, ktoré sú v obehu. Tie zabavujeme, nakoľko sú zakázané,“ vysvetľuje Dima.

Okrem toho však plnia dôležitú úlohu v línii obrany proti diverzantom.

„Hľadáme kolaborantov, špiónov, separatistov a ruských vojakov. Tých spoznáva podľa databázy aj podľa informácií z kontrarozviedky,“ uviedol Juri.

Spýtali sme sa ho, ako postupujú, keď niekoho chytia. „Vezmem ho za ucho, poviem mu, aby šiel sem. Chytím ho pod krk a poviem mu, že skončil,“ dodal Juri.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)