Pápež František sa po operácii prebral z narkózy. Dokonca žartoval

Pápež František sa po operácii prebral z narkózy. Dokonca žartoval
Pápež František máva počas príchodu na generálnu audienciu na Námestí svätého Petra vo Vatikáne. Zdroj: AP Photo/Alessandra Tarantino

Pápež František sa po operácii na nápravu brušnej hernie v stredu podvečer prebral z celkovej anestézie a má dobrú náladu. Oznámil to novinárom jeho chirurg Sergio Alfieri v nemocnici Gemelli v Ríme. Informujú tlačové agentúry AFP a DPA.

"Svätému Otcovi sa darí dobre. Reagoval dobre na operáciu aj na anestéziu. Už je hore, je čulý... a pred desiatimi minútami znovu žartoval," povedal chirurg Alfieri na tlačovej konferencii.

Pápežovi v roku 2021 operoval hrubé črevo práve on. František sa preto zo žartu spýtal, kedy bude mať tretiu operáciu, dodal chirurg.

Prečítajte si tiež:

Alfieri tiež informoval, že pápež dobre znášal anestéziu. Pred takmer dvoma rokmi mal s anestéziou problémy a panovali preto obavy, že počas stredajšieho zákroku môžu nastať ťažkosti.

Pápežovi počas operácie hernie, ktorá mu spôsobovala veľké bolesti, našli na črevách adhézie (zrasty). Lekári toto postihnuté tkanivo odstránili a vložili mu aj plastovú sieťku na nápravu hernie.

Alfieri vysvetlil, že operáciu vykonali po pápežovom rozhodnutí, pretože v poslednom období sa mu bolesti zväčšovali.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cirkev

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)