Masaker v egyptskej Hurghade: Žralok usmrtil jedného turistu, ďalších zranil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo štvrtok poobede na hotelovej pláži v egyptskej Hurghade zaútočil žralok na skupinu turistov užívajúcich si teplé more v slnečnom letovisku. Jedného muža usmrtil, ďalších turistov zranil. Informuje tn.cz.

Česi ani Slováci by medzi zranenými osobami nemali byť.

Žralok sa na pláži hotela Dream Beach objavil okolo 15.00 hodiny. Na plavca zaútočil asi 10 až 15 metrov od brehu. Na videu je vidieť, ako sa muž striedavo potápa pod vodu, vynára a zaháňa sa rukami. Po chvíli sa more okolo neho farbí do ružovej farby.

Keďže sa v okolí muža objavuje veľká chrbtová plutva, ľuďom na pláži je hneď jasné, že zaútočil žralok. Z pláže sa ozývajú výkriky strachu a zdesenia.

V jednej chvíli plavec zmizne úplne pod vodou a vzápätí sa objavia iba jeho nohy.

O čosi neskôr to vyzerá tak, že žralok súboj vzdal. Muž pomaly pláva k brehu. V sekunde sa však predátor opäť vynorí, schmatne muža za ruku alebo rameno a viac sa s ním už nevynorí. Podľa svedkov útočil žralok tigrí.

Prečítajte si tiež:

​Obeťou útoku žraloka je podľa ruských médií muž narodený v roku 1999. Nebol to turista, muž mal žiť v Egypte dlhodobo, dodali.

Konzulát v stanovisku na platforme Telegram vyzval ruských turistov, aby boli v mori ostražití a prísne dodržiavali všetky usmernenia miestnych úradov.

Pobrežie Červeného mora je populárna turistická destinácia. Žraloky sa tu vyskytujú bežne, no len zriedka napádajú ľudí.

V júli minulého roka pri Hurghade zomreli po útoku žraloka dve ženy. V roku 2018 sa obeťou žraloka stal český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka. V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)