Keď žralok zabil muža, práve sa chystala ísť do mora. Slovenka opísala, čo sa dialo v Hurghade

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Egyptská Hurghada, v ktorej vo štvrtok došlo k smrtelnému útoku žraloka na človeka, je obľúbenou destináciou Slovákov.

Pár minút chôdze od miesta, kde k útoku žraloka došlo, sa práve chystala ísť do mora aj Slovenka Martina. Letná idylka na pláži sa v priebehu pár minút zmenila na paniku.

„O 16.00 hod sme išli na pláž a začali všetkých vyháňať, lebo niekde videli žraloka. Nevedeli sme, čo sa stalo. Asi po 20 minútach sme sa dozvedeli, že žralok zabil muža a na druhej strane zálivu zranil dvoch ďalších ľudí,“ uviedla pre TVNOVINY.sk slovenská dovolenkárka.

Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že v oblasti nešťastia bude od piatka platiť dvojdňový zákaz plávania, šnorchlovania a vodných športov.

Obeťou je podľa ruských médií muž narodený v roku 1999. Nebol to turista, muž mal žiť v Egypte dlhodobo. Konzulát v stanovisku na platforme Telegram vyzval ruských turistov, aby boli v mori ostražití a prísne dodržiavali všetky usmernenia miestnych úradov.

Vladimir Popov, ruský občan, ktorého zabil žralok. Zdroj: Profimedia.sk

​​Na muža zaútočil žralok tigrí, ktorého sa vraj neskôr podarilo chytiť. Žralok javil „abnormálne správanie“ a teraz ho skúmajú.

„Áno, uzavreli to na dva dni, ale ja si myslím, že to je málo. Niekto tu hovoril, že tých žralokov bolo až päť. Teraz jedného chytili, ale či to je práve ten, ktorý zabíjal...možno iba chceli ukľudniť ľudí,“ domnieva sa Martina.

Žralok, ktorého chytili, môže mať tak dva a pol metra, ten z videa, čo zabil muža, vyzeral byť podľa Slovenky väčší.

„Tých žralokov tu muselo byť viac, lebo tie dva incidenty sa stali krátko po sebe na obidvoch stranách zálivu. Že by ten jeden žralok takto rýchlo preplával, to sa mi nezdá,“ dodala.

Mnohí ľudia chceli ísť do mora aj po útoku žraloka

Ako hovorí, aj napriek incidentom a zákazu kúpania sa našlo dosť veľa turistov, ktorí chceli ísť do mora.

„Do 15 minút sa to tu rozkríklo, odvtedy všetci ležia na ležadlách na pláži alebo pri hotelových bazénoch. Do vody nikoho nepustia,“ hovorí.

„Miestni ľudia aj úrady to tu berú normálne, športovo. Plavčíci vyhadzujú ľudí, ktorí chcú ísť do mora, ale okrem toho sa tu nič špeciálne nedeje,“ uviedla na margo opatrení.

Prečítajte si tiež:

​„My už našťastie zajtra ideme domov, a aj keby sme tu zostali dlhšie, určite by sme už do mora nešli,“ dodala slovenská dovolenkárka.

Podľa informácií miestnych ochrancov prírody záchranári žraloka po útoku zabili. Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že bude skúmaný v laboratóriu, aby sa zistilo, čo ho k neobvyklému útoku viedlo. Je možné, že ide o rovnaké zviera, ktoré usmrtilo dve turistky vlani v júli.

Pobrežie Červeného mora je obľúbenou turistickou destináciou. Žraloky sa tam vyskytujú bežne, ale iba zriedka napádajú ľudí.

Vlani v júli pri Hurghade zomreli po útoku žraloka dve ženy. V roku 2018 sa obeťou žraloka stal český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka.

V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o vlaňajšom dvojitom útoku žraloka v Hurghade, pri ktorom zomreli dve ženy:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)