Nové detaily smrtiaceho útoku žraloka v Egypte: Svedkovia opísali abnormálne správanie predátora

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Postupne sa vynára viac detailov o smrteľnom útoku žraloka v Hurghade. Najnovšie prehovoril otec obete morského predátora, ktorou sa stal ruský občan Vladimir Popov (†23). Svedkovia okrem toho opísali, čo sa vo vode dialo po útoku.

Jurij Popov bol práve na pláži, keď počul krik ľudí, ktorí upozorňovali plavcov, že sa blíži žralok. Po chvíli si uvedomil, že jeho synovi hrozí veľké nebezpečenstvo. Na nasledujúcich 20 sekúnd nezabudne do konca života, píše portál Daily Mail.

„Užívali sme si relax na pláži a môjho syna zrazu napadol žralok, boli to sekundy,“ hovorí Popov so smútkom v hlase.

Prečítajte si tiež:

​Pri synovi sa vtedy podľa jeho slov nenachádzal nikto z rodiny, kto by mu mohol pomôcť. Podľa pôvodných informácií však svedkovia tvrdili, že vo vode bola s Vladimirom aj jeho priateľka, ktorej sa podarilo dostať na breh.

„Ako sa dá v takejto situácii pomôcť? Bol to krvavý masaker, celé to trvalo asi 20 sekúnd a syn potom zmizol pod hladinou,“ opísal Popov chvíle hrôzy.

„Je to absolútne absurdná náhoda, pretože táto pláž bola bezpečná. Všade navôkol sú lode a jachty. Nikdy sa tam niečo také nestalo. Zvyčajne útočia pri divokých plážach. Osud sa so synom škaredo zahral,“ pokračoval otec obete.

Vladimir žil v Egypte pred osudovým incidentom so svojím otcom niekoľko mesiacov. Jurij oznámil, že pozostatky syna spopolnia a prevezú ich do rodného Ruska.

Prečítajte si tiež:

Svedkovia opísali, čo sa vo vode dialo po útoku

„Plávaj preč! Plávaj preč! Rýchlo! Žralok,“ je možné počuť vo videu, ktoré zachytáva desivý incident.

Vladimir, bojujúci o holý život, ešte stihol zakričať smerom k brehu: „Papa!, Papa!“.

To boli jeho posledné slová. O pár sekúnd neskôr ho žralok stiahol pod hladinu.

Svedkovia desivého incidentu tvrdia, že videli, ako žralok pod vodou zasadil mužovi ďalšie smrtiace rany a následne telo odtiahol do hlbšej vody.

Podľa jedného svedka so sebou vláčil nebožtíka ešte asi dve hodiny, kým ho pustil.

Takéto správanie žraloka je mimoriadne nezvyčajné. Drvivá väčšina útokov týchto predátorov totiž prebieha tak, že do človeka zahryznú „zo zvedavosti“ a obeť nechajú tak. V tomto prípade však žralok pokračoval v útokoch. 

Na muža zaútočil žralok tigrí, ktorého sa neskôr údajne podarilo chytiť. Existujú však pochybnosti, či išlo o toho istého jedinca. Viac tak zrejme napovie až jeho pitva.

Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že v oblasti nešťastia od piatka platí dvojdňový zákaz plávania, šnorchlovania a vodných športov. Nariadenie sa týka 75 kilometrov dlhého úseku egyptského pobrežia.

O útoku žraloka sme vás informovali aj v televíznych novinách. Príspevok si môžete pozrieť v priloženom videu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)

Krátka správa

Česká BIS odhalila agenta, ktorý šíril ruskú propagandu o vojne na Ukrajine.

Česká Bezpečnostná informačná služba (BIS) odhalila ruského agenta, ktorý v ČR zaisťoval šírenie ruskej propagandy o vojne na Ukrajine a využíval na to aj známe osobnosti. Na konferencii o dezinformáciách a hybridných hrozbách v Poslaneckej snemovni českého parlamentu to uviedol šéf BIS Michal Koudelka. BIS sa podľa slov Koudelku podarilo odhaliť, že jeden z dlhodobých ruských vplyvových agentov v Českej republike rozdal úplatky v hodnote niekoľkých tisíc eur za šírenie ruskej propagandy. (TASR)