VIDEO: Už sa ju chystali pochovať, keď sa z rakvy ozval buchot. Seniorka precitla počas vlastného pohrebu

VIDEO: Už sa ju chystali pochovať, keď sa z rakvy ozval buchot. Seniorka precitla počas vlastného pohrebu
Rakva, v ktorej chceli ženu pochovať. Zdroj: ENEX

Staršia žena sa v Ekvádore cez víkend zobudila v rakve na svojej vlastnej poslednej rozlúčke a v súčasnosti sa lieči v tej istej nemocnici, ktorá ju dva dni pred smútočným obradom vyhlásila za mŕtvu. Informuje o tom agentúra AFP.

Video zverejnené na sociálnej sieti Twitter zachytáva 76-ročnú Bellu Montoyovú, ako jej z rakvy pomáhajú dvaja muži. Podľa jej syna Gilberta Balberána žena po päťhodinovom smútočnom obrade búchala do steny rakvy rukou.

Balberán musel požiadať o rakvu pre chudobné rodiny po tom, čo verejná nemocnica Martina Icazu vyhlásila jeho matku v piatok za mŕtvu. "Dokonca nám dali aj úmrtný list," povedal pre tamojšie médiá.

Ekvádorské médiá o tomto nezvyčajnom incidente informovali titulkami, v ktorých oslavovali ženino "zmŕtvychvstanie", všíma si AFP.

Montoyovú prijali do nemocnice s podozrením na infarkt.  Utrpela zástavu srdca, pričom nereagovala na oživovanie. Službukonajúci lekár ju tak vyhlásil za mŕtvu, uviedlo v nedeľu ekvádorské ministerstvo zdravotníctva.

Prečítajte si tiež:

Rezort dodal, že na prešetrenie incidentu zriadil výbor a že bude dohliadať na zdravotnú starostlivosť o Montoyovú.

Balberán uviedol, že svoju matku navštívil v nedeľu na jednotke intenzívnej starostlivosti. "Moja mama je na kyslíku. Jej srdce je stabilné," povedal Balberán o súčasnom stave svojej matky pre denník El Universo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.