Ekvádorčanka, ktorá sa zobudila na vlastnom pohrebe, v nemocnici zomrela

Ekvádorčanka, ktorá sa zobudila na vlastnom pohrebe, v nemocnici zomrela
Rakva, v ktorej chceli ženu pochovať. Zdroj: ENEX

Ekvádorčanka (76), ktorú vyhlásili za mŕtvu a následne sa prebrala počas svojej poslednej rozlúčky, po siedmich dňoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti zomrela, oznámila v sobotu jej rodina. Informovala o tom agentúra AP.

Jej syn Gilberto Barbera Montoya spresnil, že k úmrtiu Belly Montoyovej došlo v nemocnici ešte v piatkových večerných hodinách.

Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení potvrdilo, že zomrela v dôsledku cievnej mozgovej príhody a zdôraznilo, že počas jej pobytu v nemocnici bola „pod stálym dozorom“.

Prečítajte si tiež:

Barbera Montoya ďalej uviedol, že od úradov stále nedostal žiadne vysvetlenie v súvislosti s tým, že jeho matku predtým vyhlásili za mŕtvu. Sestra zosnulej ženy podala v prípade oficiálnu sťažnosť a požiadala o zverejnenie identity lekára, ktorý pred týždňom konštatoval Montoyovej smrť. Jej rodine bol dokonca vydaný úmrtný list.

Ekvádorčanka sa následne 9. júna počas svojho pohrebu po piatich hodinách strávených v rakve zobudila a začala búchať do jej stien. Incident sa odohral v dome smútku v meste Babahoyo, približne 208 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Quito.

Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že na prešetrenie spôsobu vydávania úmrtných listov zo strany dotknutej nemocnice zriadilo technickú komisiu, píše AP.

Milovala hudbu a tá ju sprevádzala celý život. Vo veku 106 rokov zomrela najstaršia Slovenka. Pozrite si reportáž z Televíznych novín, vysielanú 29. mája 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.