Povedz čas a miesto, odkázal Zuckerberg Muskovi. Schyľuje sa k MMA súboju miliardárov

Povedz čas a miesto, odkázal Zuckerberg Muskovi. Schyľuje sa k MMA súboju miliardárov
Elon Musk a Mark Zuckerberg. Zdroj: profimedia.sk/koláž: tvnoviny.sk

Boxerské či MMA súboje medzi celebritami sa tešia čoraz väčšej popularite, no v Spojených štátoch sa schyľuje k duelu, ktorý vo svete bojových športov nemá obdoby.

Všetko nasvedčuje tomu, že si to medzi sebou rozdajú ťažké váhy technologického priemyslu - najbohatší človek planéty Elon Musk (51) vyzval na súboj zakladateľa Facebooku Marka Zuckerberga (39), ktorý v rebríčku miliardárov figuruje na 10 mieste.

Rivalita medzi nimi sa vyostrila po tom, keď Musk kúpil konkurenčnú sociálnu sieť Twitter. Ich doťahovanie sa v online prostredí sa však teraz prenieslo na novú úroveň.

Zuckerberg sa v poslednom období na vysokej úrovni venuje bojovému umeniu jiu-jitsu, v ktorom už dosiahol aj prvé úspechy na turnajoch. Neuniklo to pozornosti Muska, ktorý sa rozhodol svojho rivala vyzvať na súboj v oktagone.

„Som pripravený na zápas v klietke, ak je aj on,“ napísal Musk (51) na Twitteri v utorok 20. júna, na čo Zuckerberg (39) reagoval snímkou ​​obrazovky na svojom príbehu na Instagrame s nápisom "pošli mi lokáciu."

Podľa Alexa Heatha, editora portálu The Verge, to Zuckerberg myslí vážne a čaká na detaily. Necukol ani Musk, ktorý na otázku Heatha reagoval slovami: „Vegas Octagon“.

Pokiaľ ide o skutočný boj medzi miliardármi, Musk často hovoril o tom, že keď vyrastal v Južnej Afrike, neraz sa dostal do „skutočných tvrdých pouličných bojov“.

Zuckerberg zdieľal svoj progres v jiu-jitsu na sociálnych sieťach, vyhral niekoľko turnajov a tvrdil, že náročnú „Murph Challenge“ (séria cvikov so závažím) dokončil za menej ako 40 minút.

Šéf spoločnosti Meta nie je jediným prominentným človekom, ktorého Musk vyzval na súboj. Vlani sa šéf Tesly chcel biť s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Kremeľ však na jeho výzvu nereagoval.

Elon Musk prišiel za jeden rok o rekordnú sumu. Zapísal sa tak do Guinessovej knihy rekordov. Viac v archívnom príspevku.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme MMA

Dôležité udalosti