VIDEO: Dráma v Brne. Mamičke sa nečakane zamklo rozpálené auto, batoľa zostalo uväznené vo vnútri

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dramatickú situáciu riešili strážnici pri škôlke na sídlisku Lesná v Brne. Žene sa tam nečakane samo zamklo auto, ktoré navyše zaparkovala na priamom slnku. Vo vnútri vozidla pritom zostal uväznený jej ročný syn.

Incident sa stal v utorok (20. 6.) ráno. Najskôr sa jej snažil pomôcť jej známy. Ten si však nevedel dať rady, a tak privolal na pomoc mestskú políciu.

„Žena strážnikom povedala, že náhradný kľúč nemá k dispozícii, a tak museli nájsť iné riešenie. Na tmavé auto pálilo slnko, a preto najskôr zakryli karosériu plachtami, ktoré si v naliehavej situácii požičali zo skútrov odstavených neďaleko. V škôlke požiadali aj o prikrývku, vďaka ktorej zatienili čelné sklo. Celé auto súčasne ochladili studenou vodou,“ opísal hovorca brnenskej mestskej polície Jakub Ghanem.

Prečítajte si tiež:

​Auto sa pokúsili otvoriť špeciálnou sadou, pre špecifické zabezpečenie však neuspeli.

„Strážnici sa teda napokon s matkou dohodli, že rozbijú malé zadné okienko, a cez vzniknutý otvor siahli na sedadlo pre odložené kľúče. Vďaka nim už škodovku ľahko odomkli,“ pokračoval hovorca.

Chlapček bol síce rozrušený a plakal, nič sa mu však, našťastie, nestalo. Mamička sa strážnikom po niekoľkých dňoch ozvala a okrem poďakovania pripojila aj vysvetlenie z autoservisu.

Do auta sa nemohla dostať pre chybu bezkľúčových dotykových snímačov na kľučkách.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.