Zákaz pitia alkoholu na verejnosti i fajčenia pri chôdzi. Malorka sprísnila pravidlá pre turistov

Zákaz pitia alkoholu na verejnosti i fajčenia pri chôdzi. Malorka sprísnila pravidlá pre turistov
Zdroj: Shutterstock/travelview

Turisti smerujúci na ostrov Malorka by mali v tejto sezóne rátať so sprísnením pravidiel správania sa. A na s tým spojené aj citeľne vyššie pokuty. Pokiaľ polícia vyhodnotí prehrešok ako veľmi závažný, finančný postih sa môže vyšplhať až na 3000 eur.

Ako informuje portál novinky.cz, ostrov chce týmito sprísnenými opatreniami reagovať na takzvanú alkoholovú turistiku a s ňou spojené bujaré večierky, ktorých dôsledkom je aj výtržníctvo.

Zákaz piť i fajčiť

Turisti by si mali dávať pozor na niektorých miestach ostrova na konzumáciu alkoholu na verejnosti. Na Malorke totiž existujú zóny, kde je to prísne zakázané.

Na ostatných miestach je pitie alkoholu povolené len v prípade, že nejde o hromadnú akciu, pričom maximálny limit zhromaždených je 10 osôb.

Prísne pravidlá platia aj pre fajčenie. Zakázané je v reštauráciách, baroch i kaviarňach vrátane vonkajších priestorov. Podobne tak pri detských ihriskách, nemocniciach, školách a tiež na mnohých plážach.

Na uliciach je povolené fajčiť len v stoji a v prípade, že vo vzdialenosti jeden a pol metra sa nenachádza žiadna ďalšia osoba.

Prečítajte si tiež:

Obmedzenia platia aj pre oblečenie. Mimo pláže nie je možné chodiť naboso a tiež s odhalenou hornou polovicou tela, čo platí ako pre ženy, tak aj pre mužov.

Na niektorých miestach je dokonca zakázané nosiť odev či osušku s vyobrazením nahých ľudí. Prísne zakázané je tiež na verejnosti nafukovať sexuálnu pomôcku – takzvanú nafukovaciu Anču.

Turistov na ostrove oproti minulosti tiež čakajú vyššie ceny. Vplyv na nich má aj to, že Malorka očakáva väčší príliv turistov z Ameriky a Kanady, lebo od júna je medzi New Yorkom a Palmou priame spojenie. 

Ktorým krajinám sa vyhnúť a na čo si dať pozor? Pred letnou sezónou vydáva ministerstvo zahraničia viaceré odporúčania, aby bola vaša dovolenka bezpečná a bezproblémová: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.